• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Milletvekili Aydın kazada yaralandı

-milletvekili-aydin-kazada-yaralandi

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın trafik kazası geçirdi. Omuriliğinde çatlak olduğu öğrenildi.
24 Ocak 2020 Cuma 23:27

 Milletvekili Aydın

kazada yaralandı

 

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın trafik kazası geçirdi. Omuriliğinde çatlak olduğu öğrenildi.

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Özel otomobilinde eşi Emine Aydın ile birlikte Antalya’dan Ankara’ya seyir halinde giden AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın bir trafik kazası yaşadı. Az önce Döşemealtı’nda yaşanan kazada Aydın çifti, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş sorularımız üzerine kazayı doğrulayarak “İbrahim Aydın vekilimiz bir kazaya karıştı. Bir araç ile çarpışmışlar. Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Çok şükür kötü bir şey yok. Şu anda sağlık durumu iyi, bir sıkıntısı yok çok şükür, Allah’a çok şükür. Eşi Emine hanım da yanındaydı.  Eşinin durumu iyi. Şu anda bir tomografi çekildi, temiz çıktı çok şükür. Omuriliğinde hafif bir çatlak var, başka bir sıkıntı yok o da zamanla geçecek inşallah. Belkemiğinde hafif çatlak var. Birkaç haftaya geçecek. Bu gece ya da en geç yarın sabah taburcu olacak. Bir araç ile çarpışmış ve maddi hasar var” dedi.

 

 

İbrahim Aydın kimdir?

İbrahim Aydın, 13 Haziran 1962'de Antalya Manavgat'ta dünyaya geldi. Baba adı Şevket, anne adı Ayşe'dir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

 

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Akseki Orman İşletme Müdürlüğü'nde 1986 yılında Mühendis olarak göreve başladı. Askerlik sonrası Manavgat, Murtiçi ve Alanya Orman İşletme Şefliliği görevlerinin ardından 1995-2003 yılları arasında Alanya Orman İşletme Müdür Yardımcılığı, Gazipaşa ve Gündoğmuş Orman İşletme Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Koruma ve Silvikültür Şube Müdürlüğü Mühendisliği görevini yaparken 2003 yılında Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atandı. Bu görevini yürütürken 2007 yılında Muğla Orman Bölge Müdürü olarak atandı. 2011 yılında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevine atandı.

 

Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunduğu süre içinde Orman teşkilatı bünyesinde çok sayıda yurt dışı görev ve incelemelerde bulundu. Özellikle orman yangınlarıyla mücadele konusunda geliştirdiği ve uyguladığı çalışmalarla başarılı sonuçlar aldı. Muğla ve İzmir Valilik Makamları tarafından başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi. Muğla’da 3 yıl üst üste ödüle layık görüldü.

 

Antalya Orman Bölge Müdürlüğündeki görevleri sırasında TMMOB Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü. Görev yaptığı süre içerisinde sportif ve sosyal alanlardaki faaliyetleri ile ön plana çıktı.

 

 

2003-2007 Yılları arasında Antalya Orman Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu.

 

Sosyal ve iş hayatıyla ilgili çok sayıda ödülü vardır.

 

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti Manavgat Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

 

Yürütmekte olduğu Muğla Orman Bölge Müdürlüğü görevinden 10 Mart 2011 tarihinde ayrılıp, 11 Mart 2011 tarihinde Ak Parti Antalya İl Teşkilatına Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

 

20 Mart 2011 tarihinde yapılan ve 74 aday adayının katıldığı Antalya Seçim Çevresi Milletvekili adayı teşkilat temayül yoklamasında birinci sırada yer aldı.

 

25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde memleketi Antalya’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığı için yürütmekte olduğu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevinden 10 Şubat 2015’te ayrıldı. Aday Adaylığı sürecinin ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna sunulan listede Ak Parti Antalya 6. Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

 

İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen İbrahim Aydın, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesidir.

 

 

Şu anda AK Parti Antalya Milletvekili olan İbrahim Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.


Haber okunma sayısı: 284Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA