• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Korku filmi gibi

-korku-filmi-gibi

İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanında 5 işletmeyi madde bağımlıları işgal etti. Tek personelin olduğu 3 katlı yeraltı otoparkına ise yasak olmasına rağmen LPG’li araçlar giriyor, güvenlik yok, ışıklandırma yetersiz. İçeride ağır dışkı ve nem kokusu var. Kadınlar korkudan otoparka yaklaşamıyor
02 Ağustos 2019 Cuma 11:29

 Korku filmi gibi

 

İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanında 5 işletmeyi madde bağımlıları işgal etti. Tek personelin olduğu 3 katlı yeraltı otoparkına ise yasak olmasına rağmen LPG’li araçlar giriyor, güvenlik yok, ışıklandırma yetersiz. İçeride ağır dışkı ve nem kokusu var. Kadınlar korkudan otoparka yaklaşamıyor

 

HABER: Şükrü AĞIRMANYaşam alanı olacaktı

CHP’li Mustafa Akaydın yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya yeni bir meydan kazandıran projesi “İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı” 2 Kasım 2013 günü törenle açılmıştı. Akaydın göreve geldiğinden bu yana alanı 4 yılı aşkın bir süredir bitirmeye çalışıyordu. 5’inci yılın dolmasına bir ay kaldı ama alan hala tam olarak açılamadı. Alanın açılışında İsmet İnönü’nün torunu CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın da katıldığı törende konuşan Başkan Mustafa Akaydın, “Antalya’ya yeni bir meydan kazandıran proje, 3 katlı yeraltı otoparkı, rekreasyon alanları, amfitiyatrosu, yeşil alanları ve yaya yollarıyla bir bütünlük içinde kentin yeni buluşma noktası olacak” demişti.

 

Hala tam açılamadı

Belediyenin Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde ‘Okullar Bölgesi’ olarak bilinen alanda gerçekleştirdiği proje açılışında Akaydın, meydanın adının İsmet İnönü Meydanı olduğunu hatırlatmıştı. Kasım 2013 ortasında İsmet İnönü Kent Meydanı ihalesi yapılmıştı. Akaydın ihaleyi onayladı ve firmayla sözleşme de imzalandı. 5 yıllık kiranın belediyeye peşin ödenecek yaklaşık 4 milyon lirasının işçi alacaklarına aktarılacağı öne sürülmüştü. Meydandaki katlı otopark ve 6 adet kafeteryanın 5 yıllığına kiralanması ihalesini Sunflower Turizm İşl. ve Tic. Ltd firması yıllık bir milyon 350 bin artı KDV ile kazanmıştı. Firma 5 yılda belediyeye ödenecek toplam 7 milyonluk kiranın yaklaşık 4 milyonunu, şartname gereği idareye peşin ödedi. Sonrasında kirayı ödemeyince tahliye edildi. Üst yapıdaki 6 işletmeden beşi boş ve bu alanları madde bağımlıları kullanıyor. An itibariyle alanın ve otoparkın görüntüsü Antalya’ya ve İsmet İnönü’nün adına yakışmıyor.

 

Şirketin iştigal konusuna bak

Otoparkı işleten AHB Antalya Hayvancılık isimli belediye şirketinin ATSO kayıtlarındaki iştigal konusunda ise “Canlı büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesilmesi, işlenmesi, soğutulması, sakatatlarının ve yan ürünlerinin değerlendirilmesi amacıyla mezbaha ve kombinalar kurulması, kiralanması, işletilmesi, belediyeler ile benzeri resmi kuruluşlar ile her türlü kuruluş ve firmaların ücret karşılığı hayvan kesimi faaliyetlerini düzenlemek, mezbaha hizmetlerini yapmak, hayvan alım satımının yapıldığı hayvan pazarı, canlı hayvan borsası gibi teknik, sağlık ve hijyenik şartlara haiz hayvan satış yerlerini kurmak ve çalıştırmak, ana sözleşmesinde yazılı konular...” yazıyor.

 

Yönetiminde kimler var

Muratpaşa’da Sinan Mahallesi Atatürk Caddesi Uçar İşhanında ofis tutulan şirketin hissedarı arasında belediye ile birlikte Antalya Ticaret Borsasının da (ATB) olduğu öğrenildi. CHP’li Muhittin Böcek’in başkan seçilmesiyle şu an yetkilisi ATB Başkanı Ali Çandır olan şirketin yönetim kurulunda ise Ali Çandır ile ile birlikte ANET Başkanı Mesut Kocagöz, CHP’li parti yöneticilerinden ve meclis üyelerinden Şefik Dirgen, Vural Şahin ve Zafer Yörük yer alıyor.

 

Rezalet her yerden akıyor

Şu anda yer altı otoparkının ve üstündeki 6 işletmeden 5’inin hali içler acısı. Bakımsızlıktan dökülen, yasak olmasına rağmen tüplü-LPG’li araçların bile girdiği, güvenlik zafiyeti yaşanan, kontrolün yeterli olmadığı, ağır dışkı ve nem kokusundan alt katlarına inilemeyen otoparkı, belediye şirketi işletmeye devam ediyor. Üst katlarda 6 kafe işletmesinden biri faaliyette. Diğerlerinde mekansız şahıslar ve madde bağımlıları yaşıyor. Otoparkta ve yaşam alanında güvenlik yok, yeterli personel yok, yeterli sayıda güvenlik kamerası yok, ışıklandırma yok, havalandırma yok. Otoparka giriş-çıkışlarda insanlar ürperiyor, kadınlar haliyle yaşadıkları korkudan olsa gerek otoparkın kapısından geri dönüyor. Yeraltına indiğinizde sizi nem kokusu ile karışık ağır bir lağım kokusu karşılıyor. Alt katlarda koku o kadar ağır ki AHB Antalya Hayvancılık şirketinin işlettiği yer altı otoparkı tabiri caizse hayvan bağlasan durmaz vaziyetinde ve ahır gibi kokuyor. Sadece bir kişinin çalıştığı 3 katlı dev otoparkta bazı araçlar yasak ve suç olmasına rağmen ücret ödemeden çıkış kapısından içeri giriş yapıyor!


Haber okunma sayısı: 296Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ