• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Hafta sonu da açığız

-hafta-sonu-da-acigiz

Başkan Alkan: Nöbetçi Noter uygulamasına geçildiğinden dolayı, odamız plaka atölyesi Cumartesi-Pazar günleri de açık olup, plaka basım atölyesi sabah 9 akşam beş saatleri arasında hizmet verecektir.
10 Nisan 2019 Çarşamba 15:45

 Hafta sonu da açığız

 

Başkan Alkan: Nöbetçi Noter uygulamasına geçildiğinden dolayı, odamız plaka atölyesi Cumartesi-Pazar günleri de açık olup, plaka basım atölyesi sabah 9 akşam beş saatleri arasında hizmet verecektir.

 

HABER: Şükrü AĞIRMANAntalya’ya bir noter

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin yaptığı çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Türkiye genelinde ilk defa noterler 6 Nisan’dan itibaren hafta sonu mesai yaptı. Adalet Bakanlığı’nın Türkiye Noterler Birliği ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda sabah saatlerinden itibaren vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan noterler genellikle otomobil satış işlemlerini yaptı. Hafta sonları İstanbul’da 4, Ankara ve İzmir’de 2, diğer illerde ise birer noter nöbet tutacak.

 

Sosyal medyadan da duyurdu

Antalya’da da nöbetçi noter uygulaması başladı. Böylece araç alım satım işlemleri hafta sonu da devam edebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan “Nöbetçi Noter uygulamasına geçildiğinden dolayı, odamız plaka atölyesi Cumartesi-Pazar günleri de açık olup, plaka basım atölyesi sabah 9 akşam beş saatlerinde arasında hizmet verecektir” dedi. Başkan Alkan; TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın’ın esnaf odalarına konuyla ilgili gönderdiği yazıyı ve açıklamasını kendi sosyal medya hesaplarından da duyurdu.

 

Hafta sonu da plaka basılacak

Başkan Alkan’ın sosyal medyadan paylaştığı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonundan bağlı odalara yapılan yazılı duyuruda; Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünün 14 Mart 2019 tarihli ve Noterler Birliği’nin 22 Mart tarihli yazılarına atıfta bulunularak il merkezlerinde nöbetçi noterlik uygulamasına geçildiği hatırlatıldı. Bu kapsamda hafta sonları (Cumartesi-Pazar) noterlerde yapılan araç tescil işlemleri sonunda ihtiyaç duyulan plakaların basılması amacıyla plaka basımı yapan il merkezlerindeki odaların; vatandaşın ihtiyacı olan plakaların basılması amacıyla, plaka basım merkezlerini hafta sonu açık bulundurmaları istendi. Noterler Birliği’nin yazısına atıfta bulunularak; noterliklerce yapılan satışlarda aracın eski plakaları noterliklerce teslim alındığından, mesai saati bitimine yakın bir zamanda yapılması halinde, plaka basımı yapan birimler kapandığından araç satın alan vatandaşların plakalarını bastıramadığı, bu durumun özellikle il dışından gelen vatandaşların mağduriyetine yol açtığı vurgulandı. Plaka basım talebinde bulunan vatandaşımızın mağduriyet yaşamamaları için, plaka basım ünitelerinin mesai saatinin yarım saat ileriye alınması istendi.


Haber okunma sayısı: 252Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ