• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Denizi seyretmek 'yassah'!

-denizi-seyretmek-yassah

Antalya Muratpaşa’da bir kısmı birinci derece doğal sit alanı olan denize nazır 20 dönümlük Eski Mobil Tesisleri alanına girmek, oturmak, falezlerden denizi seyretmek yasak!
30 Temmuz 2019 Salı 12:13

 Denizi seyretmek 'yassah'!

 

Antalya Muratpaşa’da bir kısmı birinci derece doğal sit alanı olan denize nazır 20 dönümlük Eski Mobil Tesisleri alanına girmek, oturmak, falezlerden denizi seyretmek yasak!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN20 dönümlük seyir terası

Eski Mobil Tesisleri isimli alan Antalya Muratpaşa ilçe Şirinyalı Mahallesinde yer alıyor. Bir kısmı 1. Derece Doğal Sit Alanı, bir kısmı da 3. Derece Su Kaynakları Koruma Alanında kalan alan denize nazır, falezlerin üzerinde, çok değerli ve boş bir arazi olarak göze çarpıyor. Vatandaş bu alana gündüzleri gelerek aracını park ediyor ve piknik yapıyor ya da denizi seyrediyor. Hatırlanacağı üzere Muratpaşa Belediye Başkanı Avukat Ümit Uysal da bu alanın bitişiğinde lojman yapmak istediği yerden vazgeçmiş, engelliler için yaşam alanına dönüştürmek adına yeri Engelsiz Kafe yaparak herkesin takdirini kazanmıştı. Eski mobil tesisleri alanına şimdilerde akşam saat ondan sonra girmek mümkün değil.

 

Oturmak, çay içmek de yasak

Araç park edenler araçlarını alabiliyor. Ancak araçla veya yaya olarak saat ondan sonra alana girilemiyor. Alanda bulunan içinde sürücüsü olan araçlar ve alanda oturup denizi seyreden, ailesiyle piknik yapan, masa sandalyesini atıp çay içen vatandaş da alandan çıkarılıyor. Kapıda duran polisler ve iki bekçi alana kimseyi yaklaştırmıyor. Bölge sakinleri “Biz burada ne güzel denizi seyrediyorduk, arabımızı koyuyorduk. Barlara gelen müşteriler araçlarını bu alana bırakıyordu ancak şimdi ‘Valilik yasakladı’ denilerek alana girmemiz engelleniyor. Resmi bir açıklama ya da yazıda yok. Polis halkın kullanacağı alanı akşam saat 10’dan sonra zorla boşaltıyor” dedi.

 

 

Alana akşam saat 10’dan sonra yaya ya da araçla girerek denizi seyretmek, oturmak yasak. Eğer o saatte alandaysanız da polis zoruyla bekçi marifetiyle zorla dışarı çıkarılıyorsunuz.


Haber okunma sayısı: 325Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ