• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çınar için imza topladılar

-cinar-icin-imza-topladilar

Antalya’da taksi durağının asırlık olduğu öne sürülen çınar ağacının yer aldığı parka taşınmaması için iki kez imza topladılar. Belediyeye başvurdular
19 Aralık 2019 Perşembe 15:38

 Çınar için imza topladılar

 

Antalya’da taksi durağının asırlık olduğu öne sürülen çınar ağacının yer aldığı parka taşınmaması için iki kez imza topladılar. Belediyeye başvurdular

 

HABER: Şükrü AĞIRMANManşet gazetesi yazmıştı

Antalya Muratpaşa’da arazi sahibinin “çıkın” talebi üzerine, yeni yer arayışına giren Çağlayan Taksi Durağına bulunan yeni durak yeri; asırlık çınar ağacının da olduğu ileri sürülen semt parkı olunca, bir kısım mahalleli dilekçeyle Valiliğe ve Belediyeye itiraz etmişti. Akdeniz Manşet gazetesinin 24 Ekim 2019 günü gazeteden ve https://www.akdenizmanset.com.tr/durak-mi-doga-mi/164191/ linkiyle internet sitesinden “Durak mı doğa mı?” başlıklı haber ile gündeme taşıdığı bu konu sonrası yeni gelişme yaşandı. Mahalleli, taksi durağının parka yapılmaması için imza toplayarak belediyeye başvurdu. 


Asırlık çınara koruma isteniyor

Geçtiğimiz günlerde Muratpaşa Çağlayan Mahallesinin bazı sakinleri dilekçeyle Valiliğe başvurmuş, Çağlayan Taksi Durağının, 3-4 asırdır var olduğunu belirttikleri çınar ağacının da yer aldığı yeşil alan içerisi yerine bir başka alana taşınmasını istemişti. Dilekçede; Barınaklar Bulvarı ile 2037 Sokak kesişimindeki durağın yer aldığı arazinin sahibinin ‘tahliye talebi’ istediği, durak yönetiminin de UKOME’ye başvurarak durağı yeni yer olarak 2034-2035-2037-2028 sokak kesişimindeki bu parka taşımak istedikleri anlatılmıştı.
 
Ağaç zarar görecek iddiası
Ancak bu taşınmanın gerçekleşmesi sonucunda parkın ve içindeki 3-4 asırlık çınar ağacının zarar göreceği, yeşil alanın tahrip olacağını vurgulayan bazı mahalle sakinleri; bunun yerine durağın belediyeye ait boş bir arazinin yer aldığı 2037-2024-2036 sokak kesişimindeki köşeye yapılmasının daha uygun olacağını belirtmişti. Kültür ve tabiat alanının tahrip edilmemesi, taksi durağının ise semt parkının içine taşınmamasını isteyen dilekçe sahipleri, bu konuda UKOME Müdürlüğüne de başvurduklarını anlatmıştı. Haziran ayından bu yana sorunu çözmeye çalışan mahalle sakinleri, Antalya Valiliğine ve belediyeye başvurmuştu.

 

İki kez imza topladılar

Durağın yapılmak istendiği parkın çevresindeki sokaklarda oturan mahalle sakinleri 80’i aşkın imza toplayarak Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne de hitaben dilekçe yazdı. İki kez imza toplayan mahalle sakinleri aynı zamanda Muratpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne dilekçeyle başvuruda  bulundu. “Mahallenin toplam nüfusu 45 bin, seçmen sayımız 18 bin. Taksi durağındaki taksici sayısı kaç?” diyerek duruma isyan eden mahalleli, topladıkları imzaların yer aldığı dilekçeyle Muratpaşa Belediyesi Turunç Masaya da başvurdu.


Haber okunma sayısı: 175Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA