• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Cadde ortasına direk diktiler!

-cadde-ortasina-direk-diktiler

Antalya Kepez’de vatandaş itiraz etti. Elektrik direği, kaldırımdan yola doğru 2 metre içeriye, âdeta cadde ortasına dikildi!
06 Ekim 2020 Salı 14:26

 Cadde ortasına direk diktiler!

 

Antalya Kepez’de vatandaş itiraz etti. Elektrik direği, kaldırımdan yola doğru 2 metre içeriye, âdeta cadde ortasına dikildi!

 

HABER: Şükrü AĞIRMANVatandaşın talebi

Antalya Kepez’de Esentepe Mahallesi Şehit Turgut Burkay Korkmaz Caddesinde (eski 5435 Sokak) oturan bir vatandaş ilgili kurumlara başvurdu. Yıllardır yer alan elektrik direğinin bahçesinden çıkarılmasını talep etti.  Elektrik kurumu da yasal süreçler sonrası eski direkten 6-7 metre ileriye yeni bir direk dikti. Ancak bu direk de yeni caddeye dönüştürülen, cadde büyüklüğündeki sokakta kaldırımdan yola doğru 2 metre içeri girdi. Hatta öyle ki iki şeritli caddenin bir şeridinin içinde kaldı. Caddede araçla seyir halinde olan vatandaş karşısına bir anda direk çıkınca şaşırıyor.

 

Kaza kaçınılmaz

Direğin bulunduğu noktada, Şehit Turgut Burkay Korkmaz Caddesi ile başta Dallar Sitesi olmak üzere çok sayıda sitenin ve apartmanın kullandığı sokak ‘T’ şeklinde kesişiyor. Direk; sokak ve caddenin kesişim noktasında yer alıyor. Siteye ulaşımı sağlayan sokak ise ciddi bir eğime sahip. Eğimli yoldan yokuş yukarı caddeye çıkıp sağa dönüş için çabalayan araçlar döner dönmez karşılarında direkle karşılaşıp ani manevra yapınca kazalar kaçınılmaz oluyor. Yetkililer buna karşı direğin çevresine dubalar dikse de farklı bir çözümün bulunması gerekiyor.

 


Haber okunma sayısı: 112Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA