• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bu nasıl ‘yeni’

-bu-nasil-yeni

Binlerce liralık kredi çekip mobilya aldılar, başlarına gelmeyen kalmadı. Sorunlu mobilyalar değiştirildi ancak ‘yeni’ diye getirilen mobilyalar da iddiaya göre defolu çıktı. Vatandaş bir yıldır hakkını arıyor
22 Ağustos 2020 Cumartesi 20:37

 Bu nasıl ‘yeni’

 

Binlerce liralık kredi çekip mobilya aldılar, başlarına gelmeyen kalmadı. Sorunlu mobilyalar değiştirildi ancak ‘yeni’ diye getirilen mobilyalar da iddiaya göre defolu çıktı. Vatandaş bir yıldır hakkını arıyor

 

HABER: Şükrü AĞIRMANKredi çektiler

Antalya Büyükşehir Belediye çalışanı Anıl Dursun Kazancı ve eşi geçtiğimiz yıl evlerine mobilya almak istedi. Beğendikleri mobilyalar 22 bin lira tuttu. Bankadan kredi çekip geriye 26 bin lira ödeseler de genç çift, o mobilyaları aldıklarına alacaklarına pişman oldu. 20 Aralık 2019’da Doğtaş firması adına Antalya’da yetkili satıcılık hizmeti veren Yaprak Grup’tan 22 bin liraya koltuk takımı alan çift mağdur oldu. Yoğun talepleri sonucu sorunlu mobilyalar, garanti kapsamında 3 ay sonra yenisi ile değiştirildi ancak ‘yeni’ denilerek verilen mobilyalar da iddiaya göre defolu ve sorunlu geldi.

 

Bir yıldır uğraşıyor

“Yeni gelen koltuklar da defolu ve sıkıntılı geldi, ben kurulum yapılmasını istemediğim halde, ‘servis gelip bakacak’ denilerek koltuklar kuruldu. Tarih o zaman 9 Mart 2020’ydi. Mağazaya dahi defalarca giderek hatırlatmama rağmen herhangi bir dönüş alamıyorum. Ürünleri ilk alış tarihim 20 Aralık 2019. Neredeyse 1 yıl olacak ben halen sorunlarla uğraşıyorum” diyen Anıl Dursun Kazancı hakkını yasal yollarla arayacağını anlattı.

 

‘Yeni’ denilen mobilyalar da sıkıntılı

Yaşadıkları eziyetin yanında bir de mahkeme ile uğraşıp zamanını harcamak zorunda kalacağını anlatan Kazancı, “Ben bu ürünlerin iadesini isteyip artık Doğtaş’ın başka bir mağazasından, başka ürünler almak istiyorum. İlk gelen mobilyalar sorunluydu. Onlar gitti ve sözde yerine yenileri geldi. Ancak ‘yeni’ dedikleri mobilyalardan hem üçlünün hem ikili koltuğun ayakları defolu, çizik ve ezik geldi. Yine hem üçlü de hem ikili koltukta yaslanma mekanizmalarında orantısızlık mevcut. En fazla bu kadar oluyormuş onların deyimiyle. Üçlü koltuğun alt kısmında kumaşta aşınma ve yırtılma var. Üçlü koltuğun kol dayama yerinde sıyrık var. Bende hepsinin fotoğrafları mevcuttur. Bu nasıl yeni, garantili ve sorunsuz ürün” dedi.

 

Yasal hakkını arayacak

“Aylardır söylüyoruz ama sözde yeni diye gönderilen mobilyaları değiştirmiyorlar. Bunlar; bizim ısrarlı çabalarımız sonucu kendi seçimimiz dışında, haberimiz olmadan, acil durum bahane edilerek verilen ve sözde sıfır denilen mobilyalar, koltuklar. Bunlar âdeta teşhir ürünü” diyen Anıl Dursun Kazancı “Sorunumuzla ilgilenmiyorlar. Bankalardan kredi çekip binlerce lira verip koltuk ve mobilya alıyorsunuz; parayı peşin alıyorlar ama bir yıldır bize sorunlu, sözde yeni ancak hasarlı, defolu ürün veriyor ve sorunumuzu çözmüyorlar. Binlerce lira verdiğimiz halde sorunumuzla ilgilenmiyorlar. Antalya’daki Tüketici Başvuru Merkezine başvurarak hakkımı arayacağım. Ailecek psikolojimiz bozuldu. Bizi mobilya aldığımıza alacağımıza pişman ettiler” diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 277Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA