• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bir garip ilişki

-bir-garip-iliski

Muratpaşa Belediyesi yönetimi ile ‘FETÖ Belediyeler İmamı’ olmakla itham edilen Erkan Karaarslan’ı FETÖ terör örgütüne üye olma ve yardım etme savıyla suçlayan, sitesinde bunlara ilişkin yazılar yazan Erten Yıldız; suçladığı Karaarslan ile birlikte artık kendisine ait sitede köşe yazıyor
10 Ekim 2020 Cumartesi 19:48

 Bir garip ilişki
 

Muratpaşa Belediyesi yönetimi ile ‘FETÖ Belediyeler İmamı’ olmakla itham edilen Erkan Karaarslan’ı FETÖ terör örgütüne üye olma ve yardım etme savıyla suçlayan, sitesinde bunlara ilişkin yazılar yazan Erten Yıldız; suçladığı Karaarslan ile birlikte artık kendisine ait sitede köşe yazıyor

 

HABER: Şükrü AĞIRMANŞaşırtan iş birliği

FETÖ/PDY Terör Örgütü Belediyeler İmamı suçlamasıyla hapis yatan Erkan Karaarslan tahliye oldu. Bir süre sonra da kendisi hakkında FETÖ’den suç duyurusunda bulunan ve bunun haberini yapan, duyuran ismin internet sitesinde köşe yazmaya başladı. Antalya Muratpaşa Belediyesi yönetimi ile belediyenin bir dönem hizmet aldığı ‘FETÖ Belediyeler İmamı’ olmakla itham edilen Erkan Karaarslan’ı FETÖ terör örgütüne üye olma ve yardım etme iddiaları ile suçlayan, sitesinde bununla ilgili haberler yapan Erten Yıldız; suçladığı Karaarslan ile birlikte artık kendisine ait sitede köşe yazıyor! Karaarslan tahliye edildikten sonra, gundemotuzbes.com adlı Erten Yıldız’a ait sitede, 10 Ağustos 2020 tarihinden itibaren ‘Gerçekler’ başlığıyla köşe yazmaya başladı. Sitede Karaarslan aleyhine olan haber linkleri tıklandığında ise artık karşınıza ‘404’ hata kodu çıkıyor. Karaarslan’ın kendisi ve Muratpaşa Belediye yönetimi aleyhine FETÖ’den çeşitli iddialarla suç duyurusunda bulunan ve bu suç duyurusunu sitesinde yayımlayan kişinin bahse konu internet sitesinde köşe yazarı olması ise dikkat çekti.

 

Suç duyurusu yapmıştı

Hatırlanacağı üzere Mart 2017’de İzmir’den Antalya Adliyesine gelerek kendini gazeteci olarak tanıtan Erten (Ertan) Yıldız; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. O dönem; FETÖ/PDY terör örgütünün ‘belediyeler imamı’ denilen tutuklu Erkan Karaarslan’ın Antalya’daki belediyeler ile iş ilişkileri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Yıldız; Karaarslan, BEKAD derneği yöneticileri ile CHP’li Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve belediyenin bir şirketinin yönetiminde bulunan/bulunmuş olan bazı meclis üyeleri hakkında çeşitli suçlamalarla şikâyet dilekçesi verdi. Suç duyurusunda; Karaarslan’ın Antalya’da Kamusis şirketinde ortakları olduğu ileri sürülen, Kamusis ile aynı adresteki BEKAD derneğinin bazı yöneticileri de suçlandı. Muratpaşa Belediyesi başkan ve yöneticileri geçtiğimiz günlerde benzer suçlamalardan İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Raporu sonucu aklandı. İddialar sübuta ermediğinden haklarında soruşturma izni verilmedi. 

 

Sonra haber de yaptı

Erten Yıldız; Karaarslan ve Muratpaşa Belediyesi Başkanı, yöneticileri ve çalışanları hakkındaki bu yaptığı suç duyurusunu İzmir’den yayın yapan Gündem Otuzbeş isimli internet sitesine aithttp://m.gundemotuzbes.com/ertan-yildiz-dan-erkan-karaarslan-in-antalya-ayagina-suc-duyurusu/21221/ linkinde “Ertan Yıldız’dan Erkan Karaarslan’ın Antalya ayağına suç duyurusu” başlığıyla haber olarak yayımlayarak kamuoyuna duyurdu. Sitenin sahibi, genel yayın yönetmeni ve yazı işleri müdürünün aynı şahıs olduğu öğrenildi. 

 

Bu metinle duyurdu

Haberde “Gazeteci Yıldız, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile yaptığı görüşmeden sonra, Antalya Terörle Mücadele Savcısına (TEM) hazırladığı dosyayı teslim etti” ifadeleri yer aldı. Erten Yıldız’ın yaptığı suç duyurusuna ait belgenin ilk sayfasının fotoğrafını da yayımladığı haberde “aynen” şu ifadeler yer aldı: “Gazeteci Ertan Yıldız, FETÖ'den tutuklu Hatay T Tipi Cezaevinde olan "Belediyeler İmamı" olarak anılan Erkan Karaarslan'ın Antalya'daki Belediyelerle ilişkileri hakkında, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına "SUÇ DUYURUSU"nda bulundu. Geçtiğimiz hafta Antalya'da bir dizi araştırma/soruşturmalarda bulunan gazeteci Yıldız, Erkan Karaarslan'ın Muratpaşa Belediyesi ile olan ilişkilerinin ortaya çıkarılması, adaletin tecelli etmesi yönünde suç duyurusunda bulunda. 

Gazeteci Yıldız, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile yaptığı görüşmeden sonra, Antalya Terörle Mücadele Savcısına (TEM) hazırladığı dosyayı teslim etti. FETÖ'den tutuklu Erkan Karaarslan'ın Mücahit Doğan'la yüzde 50 ortak oldu BEKAD İktisadi kuruluşu ile şirketleri hakkında gazeteci Yıldız, yaptığı an suç duyurusunda; Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin Erkan Karaarslan'a aktarılan paraların da ortaya çıkarışmasını istedi. İşte Gazeteci Ertan Yıldız'ın 7 Mart 2017 günü yaptığı suç duyurusu:..” 

 

Darbe sonrası tutuklandı

Terör örgütünün Türkiye genelinde belediyeler imamı olmakla suçlanan, 101 belediyenin danışmanı olduğu ileri sürülen, Maliye Bakanlığı eski Muhasebat Başkontrolörü Erkan Karaarslan ise başta Fethullah (Fetullah) Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması isimli FETÖ/PDY Terör Örgütü üyesi olmak ve terör örgütüne finansman temin etmek dahil bir çok suçlamayla yargılandı. Halen farklı suçlamalarla başka davalardan da tutuksuz yargılanıyor. FETÖ/PDY’nin 'belediyeler imamı', FETÖ’nün kasası olmak gibi suçlamalarla itham edilen Erkan Karaarslan tutuklanmadan önce çok sayıda belediyeye danışmanlık hizmeti verdi. Farklı belediyelerden çeşitli hizmetlerle ilgili yüksek miktarlarda ihaleler kazandı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı; Mersin Büyükşehir Belediyesine yönelik ihalelerde yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı iddiasıyla soruşturma başlattı ve FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden günler sonra 2 Ağustos 2016’da Erkan Karaaslan ile 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 11 Ağustos 2016 günü emniyete teslim olan Karaaslan, 18 Ağustos 2016’da tutuklandı.

 

Ankara’da yakalandı

Erkan Karaarslan, FETÖ/PDY’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla 14 ay tutuklu kaldı. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 29 Eylül 2017 tarihinde adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak Karaarslan’ı şartlı olarak tahliye etti. Erkan Karaarslan’ın tahliye kararına Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Ekim 2017 tarihinde Erkan Karaarslan hakkında, 5271 sayılı CMK’nın, 94. maddesi gereğince yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Tekrar tutuklama kararını önceden haber aldığı öne sürülen Erkan Karaarslan firar etti. 468 gün sonra Karaarslan, 18 Ocak 2019 tarihinde Ankara İstihbarat ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinin ortak çalışması kapsamında Ankara’da gizlendiği eve düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Karaarslan’ın üzerinden kardeşi adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Yurt dışına kaçacağı ileri sürülen Karaarslan tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi. 

 

İkinci kez tahliye

Ankara Sincan’da tutuklu bulunan Karaarslan 3 Ekim 2019’daki karar duruşması öncesi Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ara duruşmada ara kararla aniden ikinci kez tahliye edildi. Karaarslan için Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının bir üst mahkemeye yaptığı itirazların tutukluluk süresinin göz önünde bulundurulması sebebi ile reddedildiği öğrenildi. Karaarslan, Eylül 2019’da, avukatının talebi üzerine verilen ara kararla adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Yurt dışı yasağı ve hafta da 2 gün imza şartı ile salıverilen Erkan Karaarslan ile ilgili bu tahliye kararı siyaset dünyasında şok etkisi yarattı. Ankara Sincan Cezaevine hakkındaki karar gönderilen Karaarslan, tahliye edilerek ailesinin yanına gitti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, tahliye kararının iptali için bir üst mahkemeye başvurdu ancak yapılan itiraz, değerlendirmenin ardından reddedildi. 

 

Aydın’da da yargılanıyor

Öte yandan Erkan Karaarslan, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan ve CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesindeki yolsuzluk iddiası ile ilgili olduğu bilinen davada da sanık olarak yargılanıyor. Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Erkan Karaarslan hakkında kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak, resmi belgede sahtecilik, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği suçlarından hapis cezası isteniyor. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ’de ‘danışmanlık adı altında yapılan usulsüzlükler ve ihaleye fesat karıştırma’ suçlamasıyla, FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, Karaarslan hakkında 9 yıldan 22 yıla, Çerçioğlu hakkında 6 yıldan 14 yıla, diğer tutuksuz sanıklar hakkında ise 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezaları isteniyor. İhalelerle ilgili bilirkişi raporu hazırlanmasına karar veren mahkeme, 2 Temmuz 2020 günü görülen davayı 17 Kasım 2020 tarihine erteledi. 

 

‘Belediyeler İmamı’ değilmiş

Bu arada Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından emniyete 2018 yılında yazı yazıldı, ilgi yazı ile silahlı terör örgütüne üye olma suçu ile hakkında kamu davası açılan ‘Erkan Karaaslan’ isimli şahsın FETÖ/PDY Terör Örgütünün Belediyeler İmamı olduğuna dair bir tespit bulunup bulunmadığının araştırılması istendi. Bu yazı sonrası araştırma yapılmış, Şubat 2019 tarihinde mahkemeye yazılan yazıda Karaarslan’ın FETÖ’nün Belediyeler İmamı ile hiçbir bağının bulunmadığı mahkemeye bildirilmişti. Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü imzalı yazıda “Bahse konu şüpheli ‘Erkan Karaaslan’ ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda, ‘Belediyeler İmamı’ olduğuna dair herhangi bir bilgi ve belgeye ulaşılamamış olup, tanzim edilen tutanak yazımız ekinde gönderilmiştir” denildi.   

 

Savcılara anlatacak

Eylül 2019’daki tahliye sonrası Karaarslan bir anda iş hayatına atıldı. ‘Dr. Erkan Karaarslan’ görünen isimli 2014 yılında açılan @ErkanKaraarslan hesabı, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da 2020 başından itibaren aktif hale getirildi. Erkan Karaarslan’a ait olduğu ileri sürülen bu hesaptan Karaarslan’ın fotoğrafları, davalarla ilgili düşünceleri ve çalışmaları anlatılmaya başlandı. Hatta belediyeler imamı olmadığına dair emniyetin mahkemeye gönderdiği yazı dahi paylaşılarak Karaarslan’ın kumpas mağduru olduğu ileri sürüldü. Belediyelerden alacaklarını tahsil etmeye çalışan Karaarslan edinilen bilgiye göre tekrar il il gezmeye başladı. Bahse konu Twitter hesabından ise “Kamu malını iç edenler ayrı. Kimin neyi nasıl yaptığını detaylıca biliyorum. Merak buyurmayınız bunları kimseye anlatmıyorum. Vakti zamanı geldiğinde sadece cumhuriyetin savcılarına anlatacağım” diye yazıldı. 

 

Koronalı insan muamelesi yapmayın

10 Mayıs 2020 tarihinde ise twitter’da bir yazı dizisi yaparak “45 aylık onca iftira ve algı operasyonlarına rağmen hiçbir konuda en küçük ceza dahi almamış olmam; yargılandığım davada hiçbir ceza almadan ikinci kez üst üste tahliye edilmiş olmam, tüm adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmış olması, 35 celse bitmiş olması, hakkımda dünyanın en sert soruşturma teknikleri kullanılmasına karşın 22 defa kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş olması, gelen onlarca lehe kamu otoritesi müzekkeresi, yargılandığım davalarda arka arkaya beraat etmiş olmam ve beraate ilişkin emsal niteliğindeki bu kararların kesinleşmiş olması, tüm şirketlerimde onlarca vergi müfettişinin yaptığı incelemeler sonucunda bir kuruş vergi borcu çıkmayıp sadece vergi iadeleri yapılmış olması; MASAK, Sayıştay, SGK, Sanayi Ticaret Bakanlığı müfettişleri ve nihayetinde bilirkişilerin hiçbir suç unsuru olmadığını ifade eden raporları size yetmiyorsa kendiniz bilirsiniz. Biz dimdik olduğumuz, durduğumuz yerdeyiz.  Kimse bana coronalı (koronavirüslü) insan muamelesi yapmaya kalkmasın. Rüzgar ağaçtan ancak bir yaprak koparır. Biz Allah’ın izni ve inayeti ile eskisinden de güçlü ve inançlı bir şekilde çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Daha ne yapmam lazım...” ifadelerine yer verdi. 

 

Köşe yazmaya başladı

Eski günlerdeki gibi çalışmalarına hız veren Karaarslan, bu arada 10 Ağustos 2020 tarihinden itibaren ‘Gerçekler’ başlığıyla köşe yazmaya da başladı. Hem de kendisi hakkında FETÖ’den suç duyurusunda bulunan ve bu suç duyurusu ile ilgili haberlere yer verilen Erten Yıldız’ın sahibi olduğu internet sitesinde. Gundemotuzbes.com isimli internet sitesinde Karaarslan aleyhine olan haber linkleri tıklandığında ise artık karşınıza ‘404’ hata kodu çıkıyor. Sitede bazı haberler silinmiş durumda. Ancak sitede https://www.gundemotuzbes.com/iste-erkan-kaarslan-in-feto-den-kabul-edilen-iddianamesinin-tam-metni/20822/ linkinde Erkan Karaarslan isminin de geçtiği FETÖ iddianamesinin tamamı bulunuyor. Karaarslan’ın kendisi aleyhine FETÖ’den suç duyurusunda bulunan ve bu suç duyurusunu sitesinde yayımlayan kişinin bahse konu internet sitesinde köşe yazarı olması ise dikkat çekici bir durum. Sosyal medyadan ve elektronik posta yoluyla ulaştığımız Karaarslan ve Yıldız soruları yanıtsız bıraktı. Yıldız da kendisine ait sitede köşe yazıyor. Hatta köşe yazarları sayfasında Erkan Karaarslan ile Erten (Ertan) Yıldız’ın köşe yazıları bölümü fotoğraflı olarak alt alta bulunuyor. 

 


Haber okunma sayısı: 121Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA