• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bir bu engeli aşamadılar

-bir-bu-engeli-asamadilar

Engelliler tüm çaresizliklere rağmen bütün engelleri aşıyor. Ancak özellikle Antalya Havalimanında nedense engelli otoparklarının lüks araçlarla işgal edilmesine bir çözüm bulunamıyor
07 Mayıs 2019 Salı 18:10

 Bir bu engeli aşamadılar

 

Engelliler tüm çaresizliklere rağmen bütün engelleri aşıyor. Ancak özellikle Antalya Havalimanında nedense engelli otoparklarının lüks araçlarla işgal edilmesine bir çözüm bulunamıyor

 

HABER: Şükrü AĞIRMANAnlamak istemiyorlar

Hiçbiri ama hiç biri onları yıldırmıyor. Ne eğitimler, ne bilgilendirmeler, ne astronomik para cezaları, ne işaretler, ne uyarılar ne de başına birer adam dikilmesi dahi engelli otoparklarının işgal edilmesine çözüm olamıyor. Her gün binlerce insanın kullandığı Antalya Uluslararası Havalimanındaki bu çile engelli vatandaşı da yıldırdı. Otoparkta engellilere ayrılmış bölümdeki araçların çoğunun engelli araçları ile uzaktan yakından alakası dahi yok.

 

Çoğu lüks araç

Aslında çoğu sürücü, boş yer bulamamasına rağmen duyarlı davranarak engelli otoparkına park etmekten imtina ediyor. Ardından bir çok “lüks araç” sahibi de cezaların miktarına aldırmadan boş gördüğü engelli bölümlerine park ediyor. Koca koca yazılarla uyarılar da kâr etmiyor. Konunun sorulduğu güvenlik görevlileri hemen her gün bu çileyi yaşadıklarını belirtti. Vatandaşın 20 Nisan gecesi saat 22.15 sıralarında çektiği bu karelerdeki görüntüler ise her gün onlarca kez yaşanıyor.

 

Cezalar da yıldırmıyor

Havalimanı otoparkının içinde bir tabelada alanın engelli otoparkı olduğu yazıyor. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerine park etmenin yasak olduğu, bu madde hükümlerine uymayanlara 1800 lira para cezası verildiği, tekrarı halinde ise cezanın iki katına çıkarıldığı biliniyor. Ayrıca taşıt yolu üzerinde engellilerin araçları için ayrılmış park yerlerinde park eden sürücülere 216 lira para cezası ve 10 ceza puanı veriliyor.


Haber okunma sayısı: 309Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ