• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkan’dan rant fotoğrafları

-baskandan-rant-fotograflari

Elmalı Belediye Başkanı İYİ Parti’li Öztürk’ten eski yönetime karşı belgeli çıkış: Herkesin gönlü ferah olsun. Biz kimseye rant sağlamadık. Kimseye de asla rant sağlatmayız. Ancak bizden önceki rantın fotoğraflarını da ispatlamaktan geri durmayız. İşte rantın fotoğrafları…
14 Kasım 2019 Perşembe 15:28

 Başkan’dan rant fotoğrafları

 

Belediye başkanı elinde resimlerle, belgelerle açtı ağzını yumdu gözünü:

 

Kimmiş asıl rantçı! 

Elmalı Belediye Başkanı İYİ Parti’li Öztürk’ten eski yönetime karşı belgeli çıkış: Herkesin gönlü ferah olsun. Biz kimseye rant sağlamadık. Kimseye de asla rant sağlatmayız. Ancak bizden önceki rantın fotoğraflarını da ispatlamaktan geri durmayız. İşte rantın fotoğrafları… 

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

‘Hodri meydan’ demişti

Antalya’da 30 Mart 2019 yerel seçimini kaybeden Elmalı eski Belediye Başkanı AK Parti’li Avukat Ümit Öztekin, belediyeyi 100 milyon lira borçla teslim etmekle itham edilince Eylül ayı başında en sonunda patlamıştı. Öztekin, sosyal medyada “Sizden bekledim açıklamadınız” başlığıyla bir yazı kaleme alarak şu andaki belediye başkanı İYİ Parti’li Halil Öztürk ve ekibine, “Hodri meydan” demişti. Öztekin, “Seçimden önce vaat etmişlerdi; ‘Borçların listesini belediyenin duvarına asacağız ve millete ne kadar borç var göstereceğiz’ demişlerdi” diyerek, defalarca söylenmesine rağmen listenin kamuoyu ile paylaşılmadığını anlatmış, listenin neden belediye duvarına asılmadığını sorgulamıştı.

 

İşte rantın fotoğrafları

Bu ‘Hodri meydan’ sözünün ardından mevcut belediye başkanı da boş durmadı. İYİ Parti’li Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk her geçen gün artan tartışmaların ardından harekete geçti. ‘Bazı sosyal medya hesaplarında şahsını hedef alan paylaşımlardan dolayı’ 11 Kasım 2019 günü iki ayrı paylaşım yaptı. Eski belediye başkanına sosyal medyadan verdi veriştirdi. Öztürk iki ayrı paylaşımında “Herkesin gönlü ferah olsun. Biz kimseye rant sağlamadık. Kimseye de asla rant sağlatmayız. Ancak bizden önceki rantın fotoğraflarını da ispatlamaktan geri durmayız. İşte rantın fotoğrafları…” diyerek bazı belge ve fotoğrafları yayımladı. 

 

Kimmiş asıl rantçı

Devam eden bir inşaatların fotoğrafını paylaşan Öztürk “Bir parselde 5 kat olan inşaat diğer parselde nasıl 6 kata çıkılmıştır. Neden hiçbir yerde 18 uygulaması yapılmazken kendi yerinde 18 uygulaması yaparak rant sağlanmıştır. Neden bu bölgeye ihtiyaç duyulan arazi ve arsa düzenlenmesi yapılmaksızın ruhsat verildi? Çünkü sebebi kendilerinin %40 (8 daire) rant kaybetmeleri demekti. Neden onca vatandaş mağdur edilmişken burada böylesine yüksek katlı inşaatların yapılmasına izin verildi. Bu yerler kimin? Dulluç Gıda’nın mı? Belediye Eski Başkanının mı? Ben söyleyeyim. Bu yerler Belediye Eski Başkanının ortağı, aynı zamanda Elmalı’daki ilk bira bayisi olan Dulluç Gıda’nın. Kimmiş asıl rantçı?..” dedi.  

 

İLK AÇIKLAMA:

‘Hakarete maruz kaldım’

Öztürk “Çok kıymetli Elmalılı hemşerilerim!” diye başladığı ilk paylaşımında “Seçim startı verildiğinden bu yana onlarca hakarete maruz kalmama rağmen bu güne kadar herhangi bir açıklamada bulunmadım. Ancak bazı sosyal medya hesaplarında şahsımı hedef alan paylaşımlardan dolayı bu konu hakkında açıklama yapmaya zorunluluk duydum” diyerek bazı iddialara açıklık getirdi. Öztürk ekinde mahkeme kararı olan ilk paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin (Kasım 2019 tarihli) 87 No’lu Meclis Gündeminin, 2016 yılında revize edilen imar planı ile oluşturulan onlarca vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi, dertlerine çare olunması amacı ile hazırlatıldığı belirtmek isterim. Plan değişikliği yapılmak istenen Şerife Sarıbıyık’a ait 9 bin 800 metrekare alan, birilerine rant kazandırmak bir yana dursun, tam aksine 2016 yılında hakkımda asılsız paylaşım yapan kişi tarafından yapılmış imar planını revize ederek herkese eşit koşulları sağlayabilmektir. Revize imar planı ile (kendine yakın kişilerin yerleri 5 kat, aradaki parseller 3 kat olmamasına dikkat edilerek) kamu yararı düşünülmüş, kamusal alanlar arttırılarak düzenleme ortak payı yüzde 42’lere yükseltilmiştir. Hiç bir vatandaşın diğerinden farkının olmadığı bir plan hazırlanmıştır. Aylardır hazinenin parselini ağzına dolayarak ‘Ben kazandım tapuyu almadılar’ söylemine karşı kazanılmış bir mahkemenin olmadığının ispatı ile tüm vatandaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatlerine ayrıca sunmak isterim.”

 

İKİNCİ AÇIKLAMA:

‘İşte rantın fotoğrafları’

Öztürk hemen ardından yaptığı ikinci ve bina fotoğraflarıyla dolu paylaşımında ise üslubunu daha da sertleştirdi: “Herkesin gönlü ferah olsun. Biz kimseye rant sağlamadık. Kimseye de asla rant sağlatmayız. Ancak bizden önceki rantın fotoğraflarını da ispatlamaktan geri durmayız. İşte rantın fotoğrafları… Fotoğrafını paylaştığım yer 1860 metrekare tapu alanına sahip; 2520 metrekare, 2 blok, 20 daire inşaatı halen devam etmektedir. Ayrıca bir parselde 5 kat olan inşaat diğer parselde nasıl 6 kata çıkılmıştır. Neden hiçbir yerde 18 uygulaması yapılmazken kendi yerinde 18 uygulaması yaparak rant sağlanmıştır. Neden bu bölgeye ihtiyaç duyulan arazi ve arsa düzenlenmesi yapılmaksızın ruhsat verildi? Çünkü sebebi kendilerinin %40 (8 DAİRE) rant kaybetmeleri demekti. Neden onca vatandaş mağdur edilmişken burada böylesine yüksek katlı inşaatların yapılmasına izin verildi? Yine soruyorum, neden onca vatandaşın mağduriyeti giderilirken (300 adalar ve çevresi, 260 adalar ve çevresi vb. gibi alanlarda yapılan plan değişikliklerinde) hiç ses çıkartılmadı da şimdi kendi rant ortaklarına dokunulunca mı sesleri yükseldi? Ve tekrar soruyorum! Bu yerler kimin? Dulluç Gıda’nın mı? Belediye Eski Başkanının mı? Ben söyleyeyim. Bu yerler Belediye Eski Başkanının ortağı, aynı zamanda Elmalı’daki ilk bira bayisi olan Dulluç Gıda’nın. Kimmiş asıl rantçı?.. Kıymetli vatandaşlarım gönlünüz ferah olsun. Cumhurbaşkanlığımız tarafından Resmi Gazetede yayımlanmış 10 Temmuz 2019 tarih ve 7181 sayılı kanun gereği ‘İmar planı bulunan alanlarda uygulama imar planına uygun olarak öncelikle parselasyon planının yapılması esastır’  denilerek rant ve rant ortakçılarının önleri engellenmiştir. Hakkımda yapılan asılsız iftiraları ve rant peşinde koşanların kimler olduğunu kamuoyunun takdirlerine bırakıyor, saygılarımı sunuyorum.”


Haber okunma sayısı: 177Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA