• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

250 milyonluk rant iddiası...Gazipaşa CHP karıştı

-250-milyonluk-rant-iddiasigazipasa-chp-karisti

CHP Gazipaşa eski İlçe Başkanı Kocabaş, partilisi Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz hakkında bir otel arazisinin imar planıyla ilgili ağır iddialarda bulundu. Kıyak ve rant suçlamasında bulunan Kocabaş yanlıştan dönülmezse savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti
29 Aralık 2019 Pazar 18:00

 250 milyonluk rant iddiası

 

Gazipaşa CHP karıştı

 

CHP Gazipaşa eski İlçe Başkanı Kocabaş, partilisi Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz hakkında bir otel arazisinin imar planıyla ilgili ağır iddialarda bulundu. Kıyak ve rant suçlamasında bulunan Kocabaş yanlıştan dönülmezse savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti   

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Usulsüzlük iddiası

Antalya Gazipaşa’da Selinus Plajını kapsayan 18 İmar Uygulamasında çok ciddi hatalar yapıldığını iddia eden Bülent Kocabaş; kamuoyu, basın, halk ve meclis üyelerinin yanlış bilgilendirildiğini öne sürdü. Bir otel yatırımcısının dağın dibindeki çeşitli ada ve parsellerdeki arazisinin, otel yapımı adı altında denize yakın bir paftaya toplanmak suretiyle usulsüzlük yapıldığını öne süren Kocabaş, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza konu aktarılmıştır. Kendisinden bu konuyu mercek altına almasını ve bu kanunsuz planı onaylamamasını istedik" dedi. CHP Gazipaşa eski İlçe Başkanı Turizmci Bülent Kocabaş, açıklamalarında Gazipaşa Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Ali Yılmaz’ı ağır bir dille eleştirdi ve çeşitli suçlama ve iddialarda bulundu.

 

Kıyak ve rant iddiası

Bülent Kocabaş sosyal medyadan yaptığı yazılı ve uzun açıklamalarında özetle şu ifadelere yer verdi: “Yapılan yanlışlar ve kayırma nedeniyle18 imar uygulanmasının biteceği yok; o anlaşılıyor. Yeni davalara gebe… Şu an ki görünen durum itibariyle; korkunç bir suistimal bulunmakta ve bir firmaya büyük rant sağlanmaktadır... Buna asla müsaade etmeyeceğiz... Gazipaşa halkını ezdirtmeyeceğiz… Kamuoyunu detaylı şekilde belgelerle bilgilendireceğiz… Otel yatırımı gelsin biz de istiyoruz ama birilerine korkunç rant sağlayarak; Gazipaşa halkı ezilerek; birilerine kupon arazı oluşturuvererek olmaz bu işler… Bir Gazipaşalı istese, bu şekilde bir kıyak yapılmaz, yapmaz hiç bir kimse de bizim Gazipaşa Belediye Başkanı da! Acaba bu kıyak niye sağlanıyor! Sadece ilçeye otel yatırımı yapılsın diye mi?... Başka bir paftadan; taaaa 500 metre ileriden başka bir paftaya bir kişinin tüm arazilerini toparlayıvermenin adı nedir kardeşim? Bunun adı kıyak değil midir? Bunun adı rant sağlamak değil midir? Bunun adı gaflet değil midir? Bence evet!.. Tamam ilçemize yine yapılsın yatırım, otel ama küçük büyük; sağdaki soldaki, denize sıfır olmayan başka paftalarda olan, dağın dibinde olan araziler bir yere toplanarak olmaz. Bu ayrıcalık hiç bir kimseye sunulamaz. Bu sunuluyorsa; biz bu ilçeye otel yatırımı yaptırtmak istiyoruz, yek amacımız bu gibi aldatmaca, süslü, renkli kelimeler ile açıklanamaz; halk ve meclis üyeleri de aldatılamaz bu şekilde… Eğer bu davalar tekrar açılır ise; 18 İmar Uygulaması tamamlanmazsa, hatta geçtiğimiz Martta yapılan imar planı iptal edilirse, bunun sorumlusu en başta Gazipaşa Belediye Başkanı, grup sözcüleri ve meclis üyeleridir…”

 

Başkana suç duyurusu uyarısı

Kocabaş, bir açıklamasında Başkan Yılmaz'a suç duyurusu uyarısında bulunarak seslendi. Açıklamasında “…Yapılan büyük bir hata ve rant sağlama. Bunu ısrarla maalesef görmek istemiyorsunuz. Size defalarca dedim, yanlış yönlendiriliyorsunuz ve yanlış içindesiniz diye. Bu kayırmacılık size hiç yakışmadı, yakışmıyor. Hatanızdan dönün. Siz dönmezseniz yargı döndürür. Ama bu size yakışmaz, yakışmıyor hiç. Adam yatırımını gitsin değişik adalarda, paftalarda, olduğu yerde küçüklü büyüklü oteller için yapsın. Sizin o kişinin küçüklü büyüklü, 3 kuruşluk arazisini de 10 kuruşluk arazisini de tüm arazilerini bir paftada toplama hakkınız hiç yok. Bu planı Büyükşehir Belediyesinden çekiniz, revize ediniz. Bu hataya devam ettiğiniz takdirde gerekirse Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda da bulunacağız. Gereken iptal davalarını da açacağız” dedi. Kocabaş, konunun üzerine gittiği için bazı çevrelerden açık ve üstü kapalı tehditler aldığını öne sürerek "Çünkü bu konu en az 250 milyon Euroluk rant içeriyor" ifadelerini kullandı.


Haber okunma sayısı: 207Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ