• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Pehlivan cinayeti sonrası polis operasyonu

pehlivan-cinayeti-sonrasi-polis-operasyonu

Başpehlivan Hakkı Aygün cinayeti sonrası Y.T. liderliğinde organize suç örgütüne yönelik 3 ildeki eşzamanlı operasyonla 13 şüpheli yakalandı
09 Eylül 2020 Çarşamba 12:20

Pehlivan cinayeti sonrası

polis operasyonu

 

Başpehlivan Hakkı Aygün cinayeti sonrası Y.T. liderliğinde organize suç örgütüne yönelik 3 ildeki eşzamanlı operasyonla 13 şüpheli yakalandı

HABER: Şükrü AĞIRMAN
Karanlık güçler iddiası

Başpehlivan Hakkı Aygün 1 Eylül 2020 günü Dünya Barış Gününün yıl dönümünde aracına aldığı 20 yaşındaki Umut Can Ferah tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Ailesi ise 20 yaşındaki sokaklarda yaşayan, parasız, oğullarından olay öncesi 50 lira para isteyen ama belinde en az 5 bin liralık silah taşıyan katil zanlısının arkasında karanlık güçler olduğunu iddia ederek, oğullarının 2 yıl kadar önce Yavuz Tayfur tarafından silahlı saldırıya uğradığını, Tayfur’un bir süre tutuklandığını, davanın devam ettiğini, ikili arasında husumet bulunduğunu, iki olay arasında bir bağlantı olabileceğini anlattı. 

İlginç ifade

Emniyet ise cinayet sonrası hemen harekete geçti ve bir operasyon gerçekleştirdi. Y.T. liderliğindeki silahlı suç örgütüne yönelik operasyon sonrası yapılan basın açıklamasında ‘suç örgütü liderinin azmettirdiği örgüt üyelerinin başta yakın zamanda Antalya’da gerçekleşen ve basında yer bulan silahla adam öldürme eylemi olmak üzere birden fazla kasten adam öldürme ve yaralama olaylarına karıştıkları’ ifadelerine yer verildi.

 

Eşzamanlı operasyon

8 Eylül günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü dedektifleri Y.T. liderliğinde eğlence mekanlarına yönelik olarak kurşunlama, tehdit, tefecilik ve yağma suçlarını işlediği tespit edilen silahlı suç örgütüne yönelik olarak Antalya, Yalova ve İstanbul illerinde eşzamanlı operasyon düzenledi.

Örgütü çökerttiler

Polisin; silahlı suç örgütü ile ilgili yaptığı çalışmada, şüphelilerin eğlence mekanları önünde ateş etmek ve kasten yaralama suçlarını işlemek suretiyle eğlence sektöründe söz sahibi olmak ve şahısları sindirmek için birçok eylem gerçekleştirdikleri, dolandırıcılık ve tefecilik faaliyetleri ile haksız kazanç sağladıkları, ‘suç örgütü liderinin azmettirdiği örgüt üyelerinin başta yakın zamanda Antalya’da gerçekleşen ve basında yer bulan silahla adam öldürme eylemi olmak üzere birden fazla kasten adam öldürme ve yaralama olaylarına karıştıkları’, ayrıca sosyal medya aracılığı ile başka illerde yapılan operasyonları montajlamak sureti ile kendilerine operasyon yapılmış gibi göstererek kendilerinin sözde büyük bir mafya yapılanması gibi göstermeye çalıştıkları ve bu şekilde ağlarına düşürdükleri mağdurların korkmalarını sağladıkları tespit edildi.

13 isim gözaltında
Düzenlenen operasyon kapsamında 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, senet, metal dedektörü, tüfek ve dijital materyal ele geçirildi. Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilecek. Şu anda şüphelilerin sorguları devam ediyor. Emniyetten yapılan yazılı basın açıklamasında, polis operasyonuna ait video görüntülerinin linkleri de (
https://www.youtube.com/watch?v=XeG4_KaIS2c&feature=youtu.be)
paylaşıldı. Basın açıklamasının sonunda, “Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımız üzerinde baskı kurarak haksız kazanç sağlamaya çalışan bu tür yapılanmalara yönelik, ilimiz genelinde halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek şahıs ve organizasyonlarla mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. Öte yandan Youtube sitesinde Y.T. isimli şahıs ile ilgili bazı montajlı videolar olduğu görüldü. 

Haber okunma sayısı: 665Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA