• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çok acil jigolo aranıyor!

cok-acil-jigolo-araniyor

Dolandırıcılar sosyal medyada ilan yayımladı: Çok acil jigolo elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır
04 Ekim 2017 Çarşamba 03:09

 Çok acil jigolo aranıyor!

 

Dolandırıcılar sosyal medyada ilan yayımladı: Çok acil jigolo elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır

 

HABER: Şükrü AĞIRMANDolandırıcılara dikkat

Dolandırıcıların son dönemde kullandığı en popüler yöntem “Jigolo olmak ister misin?”… Sosyal medyada ve çeşitli sitelerde sayfalar oluşturup ilanlar yayımlayan bu kişiler, jigolo olmak isteyenlerden üyelik adı altında ücret talep ediyor. Bu parayı da verdikleri bir hesap numarasına yatırmalarını istiyor. Son dönemde talep edilen üyelik ücreti 150-250 lira arasında. Daha önce ‘Jigolo olmak ister misin?’ reklamı ile başvuru yapanlardan bin lira ücret alanlar da görülmüştü. Aslında bu yöntem çok fazla kişinin mağdur olduğu, ne var ki neredeyse kimsenin de şikâyetçi olamadığı bir yöntem. Sosyal medyada çeşitli şekillerde reklam ve tanıtım yapılan dolandırıcılık yönteminin mağdur sayısı her geçen gün artıyor. İlandaki telefon numarasını arayan kişilere maddi kazanç vaat ediliyor. Kişiye müşteri gönderileceği ve bu parayı kişinin kendisinin alacağı ancak karşılığında kendilerinin üyelik ücreti aldıkları belirtiliyor. Kandırılan kişiler verilen hesap numaralarına parayı yatırıyor. Erkekler afişe olmamak için şikâyetçi olmuyor.

 

Para istiyorlar

Son ilan ise Tuğçe Aktaş ismiyle yayımlandı. Verilen ilan Mert Aslan, ji....rs@gmail.com elektronik posta adresi ve 0546 692 .. .. telefon numarasıyla sosyal medyada yer aldı. “Çok acil jigolo elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır” başlıklı ilanda “Yıl da bir defaya mahsus jigolo kontenjanı açılmaktadır. Jigolo olmak ister misin? Sen de mutlu edip mutlu olmak ister misin? Hemen şimdi ara sen de jigolo ol, eleman olarak çalışacak herkes kendi ilinde jigololuk yapacaklardır, başka illere gitmenize gerek yoktur. Hemen şimdi iletişime geç, ara, kaydını yap, kayıtlar bitmeden iletişim için Mert beyi ara. Kaydını yap, lütfen kendinizi geliştirmek için tüm yazılarımızı okuyunuz. 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz” ifadeleri yer alıyor. Aranan ya da telefonu çaldırılınca geri arayan kişi kendini Mert Aslan  olarak tanıtıp sizleri jigolo olarak müşterilere göndereceğini, bunun karşılığında elde edilen ücreti sizin alacağınızı ancak üyelik adı altında verecekleri bir hesap numarasına 150 lira ücret yatırılması talep ediyor. Kesinlikle dolandırıcı olmadıklarının da altını çiziyor! Ceza yasalarına göre jigololuk fuhuş yapmak ve yaptırmak sebebiyle ceza gerektiren bir davranış şekli.

 

Pervasızlığa bak sen

İlanda bayanlara seslenilerek “Bayan müşterilerimize duyurulur. Bu yıl verdiğimiz jigolo hizmetimizin fiyatında yüzde 20 artış olmuştur” deniyor. Ayrıca “Aradığınız her türlü eğlence için gelelim, uzman arkadaşlarımızla sınır tanımayan, dünya çapında sayısız müşteri ve referansıyla bayanların hizmetinde olan biz; önce güven ve ciddiyet olan işimizde hizmetin sonu olmadığı görüşünde ilerleyerek her gün geç kalmak korkusuyla hizmet etmekte olan kadromuzla hazırız. Saatlik ve gecelik partnerlik hizmetleri, gözünüze ve ruhunuza hitap eden Türkiye'nin ilk erkek striptiz şovları, özel gün ve davetleriniz için yakın koruma, kavalyelik ve jigolo hizmetleri gibi bir çok özel hizmeti dünya standartlarında bir hizmet anlayışı içinde alabilirsiniz” ifadeleri yer alıyor.

 

Başka türlü yöntemlere de dikkat

Tüketici derneklerinin yetkililerine göre tüketiciler bazen maddi kazanç vaadiyle bazen polisiye yöntemlerle bazen de eğitim ve sağlık konularında dolandırılıyor. Dolandırıcılık ilanları sosyal medya başta olmak üzere görsel ve yazılı medyada dahi yer alıyor. Kanserden ölen hasta yakınları aranıp ‘İlaç parası duruyor, icraya koymadan ödeyin’ deniyor. Telefonla ilk sene ücretsiz sağlık sigortası yapıldığı söylenip ikinci sene ücret talep ediliyor. Sağlık Müdürlüğü’nden geldiklerini söyleyerek tüketicinin rahatsızlıklarından dolayı kullanması gereken ilaçlar para karşılığında satılıyor. Veya dolandırıcılar Milli Eğitim’den geldiklerini söyleyerek çocukların eğitimi için ücretsiz ders verdiklerini söylüyor ve bir kâğıt imzalatarak tüketiciyi dolandırıyor. Mesaj yoluyla veya kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak vatandaşları dolandırıyor, hediye kazanıldığını söyleyerek dolandırıcılık yapıyorlar. Tüketici haklarını korumak ve bankalardan çekilen kredilerin masraflarını alacaklarını söyleyerek, bedavaya verilen dosyaları 90 TL’ye satıyorlar.


Haber okunma sayısı: 3368Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA