• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

'Bize uyku haram'

bize-uyku-haram

Öldürülen başpehlivan Hakkı Aygün’ün babası ve amcası; “Bize uyku haram. Dağ gibi evladımı ellerimle toprağa verdim. Tarifsiz acılar içindeyim. Katil zanlısı olan sadece 20 yaşındaki bir çocuk. Bu çocuğu biri ya da birileri azmettirdiyse kesinlikle yakalanmalı” dedi
09 Eylül 2020 Çarşamba 12:04

 ‘BİZE UYKU HARAM’

 

Öldürülen başpehlivan Hakkı Aygün’ün babası ve amcası; “Bize uyku haram. Dağ gibi evladımı ellerimle toprağa verdim. Tarifsiz acılar içindeyim. Katil zanlısı olan sadece 20 yaşındaki bir çocuk. Bu çocuğu biri ya da birileri azmettirdiyse kesinlikle yakalanmalı” dedi

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN‘Piyon’ iddiası

Geçtiğimiz gün aracına aldığı Umut Can Ferah tarafından öldürülen başpehlivan Hakkı Aygün’ün belediyeden emekli babası İzzet Aygün ile iş insanı amcası Mehmet Avcıoğlu; cinayetin bir an önce bütün ayrıntılarıyla aydınlatılmasını istedi. Abi-kardeş, kameralara da kısa bir görüntülü açıklama yaptı. Acılı baba, katil zanlısı için “O bir piyon. Parkta yatan biri. Arkasında karanlık insanlar var” iddiasında bulundu.

 

Bir başpehlivan kolay yetişmiyor

Baba İzzet Aygün “Ben oğlumu kolay yetiştirmedim, bir evlat yetiştirmek kolay değil. 2 metre boyunda 130 kiloluk bir delikanlıydı. Türkiye’de 85 milyon nüfus içinde sadece 60 kadar başpehlivan var. Bir başpehlivan kolay yetişmiyor. Oğlum onlardan biriydi. Ayrıca herkese yardım eden yardımsever bir insandı. Kendisine ‘abim’ diyen herkese el uzatıp yardım ederdi. Evladım, saflığının ve iyi niyetinin kurbanı oldu” dedi.

 

Bize uyku haram

“Oğlum, haince tasarlanmış kalleş bir cinayete kurban gitti. Oğlumdan 50 lira isteyen adamın belinde en az 5 bin liralık silah varmış” diyen acılı baba İzzet Aygün, gözyaşları içerisinde “Sorarım size, sokakta yaşayan 50 liraya muhtaç adamın belinde 5-10 bin liralık silahın ne işi var? Bu silah nereden geldi? Bu çocuk silahı alacak parayı nereden buldu? Birisi mi ona bu silahı verdi? Bütün bu sorular cevaplanmadan huzur bulmayacağız. Bize uyku haram. Dağ gibi evladımı kendi ellerimle toprağa verdim. Tarifsiz acılar içindeyim. Katil zanlısı olan sadece 20 yaşındaki bir çocuk. Bu çocuğu biri ya da birileri azmettirdiyse kesinlikle yakalanmalı” diye konuştu.

 

Başka aileler yanmasın

Amca Mehmet Avcıoğlu da “Sokaklar, parklar uyuşturucu müptelaları ile dolu. Sokaklar âdeta mafya ile yönetilir oldu, çeteler kol geziyor. Belinde silah olan insanlar sokaklarda, hepimizin arasında yaşıyor. Sokakları tinerci, esrarcı, eroinciye, suç makinelerine bırakmayalım. Bunların bir çözüme kavuşturulması gerekir. Devletimiz bu konuya acilen bir çözüm bulmalı. Bizim yüreğimiz yandı, başka ailelerinin yüreği yanmasın. Yeğenim Hakkı’yı öldüren kişiyi azmettirenler varsa bir an önce bulunmalıdır. Biz devletimizden bunu bekliyoruz. Bu işin arkasında karanlık güçler varsa ortaya çıkarılmalıdır. Bu cinayet tüm yönleriyle, hiçbir şüpheye mahal bırakmaksızın aydınlatılmalıdır. Ancak ve sadece bu şekilde acımız bir nebze de olsa hafifleyebilir. Biz sadece yapanın ya da varsa yaptıranın yanına kâr kalmasın, adalet yerini bulsun istiyoruz. Emniyetimize, devletimize, milletimize güveniyoruz” dedi.

 

Ne olmuştu:

Başpehlivan Hakkı Aygün, aracına aldığı genç tarafından 1 Eylül Dünya Barış Gününde öldürüldü, arkadaşı da yaralandı. Antalya’da başpehlivan Aygün’ü sabaha karşı tabancayla vurarak öldürmekten, Mehmet Ali Avcı’yı ise yaralamaktan gözaltına alınan Umut Can Ferah (20) tutuklandı. Edinilen bilgiye göre katil zanlısının olaydan kısa süre önce; kendisini darp eden Yavuz Tayfur’u şikâyet edeceği iddiasıyla yardım istediği, parasının olmadığını söylediği, başpehlivan Hakkı Aygün’ün (25) aracıyla Demircikara Polis Merkezine gittiği, karakol çıkışında ise Aygün’ü arayarak kendisini karakoldan almasını istediği, araçtan inerken de sakladığı silahla Aygün ve yanındakilere ateş ettiği öğrenildi. Tutuklu Umut Can Ferah “Ben daha önce Yavuz Tayfur’un yanındaydım. Sonrasında Hakkı Aygün tarafına geçtim. Aygün beni dövdü. Ben de bunu kendime yediremedim. Vurdum” diye kendini savunmuştu. Adliye çıkışında bir gazetecinin “Neden vurdun?” sorusuna, yüzündeki yarayı gösteren başpehlivan katil zanlısı Umut Can Ferah, "Bunu yapmanın bedelinin ne olmasını isterdin?” karşılığını vermişti. Başpehlivan Hakkı Aygün’ün naaşı ise 2 Eylül günü öğlen namazına müteakip Kırcami Mezarlığında defnedilmişti. Öte yandan Antalya'da, yağlı güreş sporcuları Hakkı Aygün ile Mehmet Ali Avcı’yı (23) 24 Mart 2018 günü bir kafe barda tabancayla vurarak, yaralayan Yavuz Tayfur ile 2 arkadaşının yargılanması Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediyor. Maktül Hakkı Aygün ile Yavuz Tayfur arasında bu olay nedeniyle husumet bulunuyordu ve Yavuz Tayfur bu dosyada bir buçuk yıl kadar tutuklu kalmıştı.


Amca Mehmet Avcıoğlu (soldaki) ve baba İzzet AygünBaba İzzet AygünAmca Mehmet Avcıoğlu

VURULARAK ÖLDÜRÜLEN ÜNLÜ BAŞPEHLİVANIN GENÇLİK, AİLE VE GÜREŞ FOTOĞRAFLARI:Öldürülen Hakkı Aygün ve babası İzzet Aygün 


Haber okunma sayısı: 735Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA