• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Adliye içinde meydan dayağı

adliye-icinde-meydan-dayagi

Onlarca polisin koruma görevi yaptığı adliyede bir vatandaşı evire çevire dövdüler. Meydan dayağı sonrası çok sıkı korunan adliyeyi ellerini kollarını sallaya sallaya terk ettiler!
06 Eylül 2018 Perşembe 20:02

 Silahlı çatışmanın sebebi belli oldu:

 

Adliye içinde meydan dayağı

 

Onlarca polisin koruma görevi yaptığı adliyede bir vatandaşı evire çevire dövdüler. Meydan dayağı sonrası çok sıkı korunan adliyeyi ellerini kollarını sallaya sallaya terk ettiler! 

Yunus Kalkancı, adliyede yaşanan bir olay sonrası Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki bir kafede 31 Ekim 2017 günü 4 kişiyi bacaklarından vurmuş, 23 gün sonra teslim olmuştu. Kalkancı 12 Temmuz’da da cezaevi önünde silahlı saldırıya maruz kalmıştı. Kalkancı’nın 31 Ekim 2018 günü neden 4 kişiyi vurduğu mahkeme dava dosyasına da giren adliye içi güvenlik kamerası görüntüleriyle ortaya çıktı. Kalkancı o gün Antalya Adliye Sarayı Ağır Ceza Mahkemesi önünde 2 arkadaşı ile duruşmasını beklerken 8-10 kişilik bir grup adliyeye giriyor. Kalkancı başta olmak üzere arkadaşlarını mahkemelerin yer aldığı katta evire çevire dövüyor. Atılan meydan dayağına koridorda görevli, adliyeyi korumadan sorumlu resmi giyimli iki polis memuru müdahale ediyor. Ancak içinde onlarca polis görevli olmasına, adliye çok sıkı korunmasına rağmen dayağı atanlar adliyeden ellerini kollarını sallayarak çıkıyor. Sabah 09.15 sıralarında yaşanan bu olay sonrası kimse gözaltına alınmayınca ve yakalanmayınca polislerin ve tüm adliye teşkilâtının önünde yediği dayağı hazmedemeyen Yunus Kalkancı arkadaşlarıyla birlikte adliyeyi terk ediyor. Kendisine dayak atan şahısları Konyaaltı’nda bir kafede buluyor ve aralarında silahlı çatışma çıkıyor. Kafede oturan kişilerin 4’ü de Kalkancı’nın kurşunlarının hedefi oluyor. Kalkancı ifadesinde “Ben kafenin önünde onları görünce ellerini bellerine attılar. Beni vurmak istediler. Ben onlardan önce davranarak kendimi korudum” diyor.

 

Cezaevi önünde de silahlı saldırı

Bu olayların ardı arkası kesilmiyor. Yunus Kalkancı 12 Temmuz 2018 Perşembe akşamı tahliye olacağı gün olaylar tekrar ediyor. Tahliye günü öncesi ailesi ve avukatları cezaevi ile irtibata geçiyor. Cezaevi kapısında beklemeye başlıyor. Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde silahlı saldırı olayı yaşanıyor. Saat 21 sıralarında Yunus Kalkancı cezaevi kapısından çıktığı sırada kimliği belirlenemeyen iki kişi Kalkancı’yı çapraz ateşe alarak kurşun yağmuruna tutuyor. Kalkancı yara almıyor ancak o sırada abisinin tahliyesini bekleyen 15 yaşındaki I.A.T göğsünden ve bacağından yaralanıyor. Kurşunların hedefi olan çocuk hemen yakındaki Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılıyor. Şüpheli şahıslar olay yerinden hızla kaçıyor. Olay yerine çok sayıda polis sevk ediliyor. Hatta olay ilk önce terör saldırısı zannediliyor. Olay yerine emniyetin bir çok biriminden polis geliyor ve 30 kadar boş kovan toplanıyor.

 

Şüphelilerin bazıları yakalandı

Bu olay sonrası polis ile cezaevi kolluğundan sorumlu jandarma konuyla ilgili soruşturma ve inceleme başlatıyor. Konuyla ilgili http://www.akdenizmanset.com.tr/ozel-haber/cezaevi-onunde-silahli-saldiri-h149896.html linkindeki ‘Cezaevi önünde silahlı saldırı’ başlıklı 16 Temmuz 2018 tarihli haberimiz sonrası yakalanan bazı şahısların, adliyedeki meydan dayağı olayında ve silahlı çatışmada yer alan kişiler olduğu da ortaya çıkıyor. Tüm bu yaşananların ötesinde Kalkancı’nın daha önce de silahlı saldırıya uğradığı, evinin de bir kaç kez kurşunlandığı da öğreniliyor. Basına yansıdığı kadarıyla 1 Eylül 2012’de Antalya`nın Kemer ilçesinde yat turu organizatörlüğü yapan Kalkancı, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanmış. Akşam saatlerinde Kemer’in ünlü Ayışığı Parkı ile Türkiz Marina arasındaki sokakta, bir büfenin önünde oturan yat firması sahibi Yunus Kalkancı, yine 2 kişinin silahlı saldırısına uğramış, bacağına isabet eden 4 kurşunla yara almış.

 


Haber okunma sayısı: 1409Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA