• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Yeni dönemin ilk anlaşması

yeni-donemin-ilk-anlasmasi

LSG Sky Chefs firması ile firmada örgütlü TEKGIDA-İŞ Sendikası arasında yeni dönemin ilk anlaşması sağladı
12 Şubat 2018 Pazartesi 03:06

 Yeni dönemin

ilk anlaşması

 

Antalya dahil havalimanlarında yerli ve yabancı birçok havayolu firmasına yolcular için uçak içi ikram hizmeti veren LSG Sky Chefs firması ile firmada örgütlü TEKGIDA-İŞ Sendikası arasında yeni dönemin ilk anlaşması sağladı

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Antalya’da havalimanında da örgütlü

TEKGIDA-İŞ Sendikası, örgütlü olduğu işverenlerle yeni dönemde anlaşmaya başladı. Sendika, ilk anlaşmayı; LSG Sky Chefs firması ile sağladı. Yerli ve yabancı birçok havayolu firmasına yolcular için ‘uçak içi ikram hizmeti’ veren LSG Sky Chefs firmasında örgütlü olan TÜRK-İŞ’e bağlı TEKGIDA-İŞ Sendikası, Antalya Havalimanı’nda da örgütlü bulunuyor. Antalya, İstanbul, Bodrum, Dalaman ve İzmir  gibi havaalanlarında faaliyet gösteren LSG Sky Chefs firması; muhtelif Türk şirketleri ile Türkiye’ye sefer yapan büyük havayolu şirketlerine ikram hizmeti veriyor.

 

Camiaya hayırlı olsun

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada “Sendikamızın örgütlü olduğu LSG SKY CHEFS Havacılık Hizmetleri A.Ş ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan üyelerimiz adına devam eden ve 2018’de bağıtlanan ilk Toplu İş Sözleşmesinde tarafların karşılıklı olarak iyi niyetli çabalarıyla anlaşmaya varıldı. Kurumun Antalya, İzmir, İstanbul, Dalaman, Bodrum işyerlerinde çalışmakta olan üyelerimize bu toplu iş sözleşmesi ile günün ekonomik ve sosyal şartlarına göre kazanım ve iyileştirmeler sağlandı. İşveren yetkililerine, sözleşme sürecinde gösterdikleri anlayış nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yeni dönem toplu iş sözleşmesinin başta üyelerimiz olmak üzere TEKGIDA-İŞ ve LSG SKY CHEFS camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi. 


Haber okunma sayısı: 1461Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ