• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Sokağa park yasağı getirilsin

sokaga-park-yasagi-getirilsin

Cadde yayalaştırılınca esnaf araçlarını caddenin paralelindeki dar bir sokağa park etmeye başladı. Bu sokak da sürücüler tarafından cadde gibi çift yönlü faal olarak kullanılınca trafik kilitlendi. Kavgalar yaşanmaya başladı
20 Mart 2021 Cumartesi 14:03

 Sokağa park yasağı getirilsin

 

Cadde yayalaştırılınca esnaf araçlarını caddenin paralelindeki dar bir sokağa park etmeye başladı. Bu sokak da sürücüler tarafından cadde gibi çift yönlü faal olarak kullanılınca trafik kilitlendi. Kavgalar yaşanmaya başladı

 

HABER: Şükrü AĞIRMANOtoparka rağbet yok

Burası Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Yüksekalan Mahallesi. Bu mahalle, ilçede çok önemli ve merkezi bir noktada bulunuyor. Güneyinde yayalaştırılan Ali Çetinkaya Caddesi, Doğu Garajı Projesi binası ve Antray tramvay hattı yer alan mahallenin doğusunda Mevlana Caddesi, Mevlana ve Meydan kavşakları, batısında Andızlı mezarlığı, kuzeyinde ise Antalya Büyükşehir Belediyesi binası yer alıyor. Tramvay yapıldığı ve Doğu Garajı bölgesi yayalaştığı zamandan bu yana bir otopark sıkıntısı yaşanıyor. Doğu Garajı Projesi kapsamında 600 araçlık otopark yapılıyor.

 

Sabah-akşam trafik kilitleniyor

Ancak mahallede Doğu Garajı’na ve merkezi noktalara çok yakın olacak şekilde İsmet İnönü Yeraltı Otoparkı bulunuyor. Bölge esnafı ise ücretli otoparkları kullanmak yerine özellikle 516 Sokak üzerine park ediyor. Doğu Garajı bölgesindeki yayalaştırma çalışmaları sonucu Ali Çetinkaya Caddesinin araç trafiğine kapatılmasından sonra bölge esnafı araçlarını 516 Sokak üzerine bırakıyor. Bu sokak ise uzun süredir, bölgede trafiğe açık cadde yetersizliği ve caddelerin yayalaştırılmasından dolayı bir ana cadde gibi, bir Ali Çetinkaya Caddesi gibi işlev görüyor. Sağ şeride araçların park etmesinden dolayı haliyle daracık sokakta trafik kilitleniyor, karşıt yönlerden gelen iki araç aynı anda geçiş yapamayınca trafik çok sıkışıyor.

 

Mahalleli ne istiyor

Mahalle sakinleri “Bölgede 516 Sokak üzerine park yasağı getirilmesini istiyoruz. En azından trafik akışı hızlanır. Biz de daha rahat ederiz. Kavga gürültü eksik olmuyor. Bir araç park edince zaten yanından en fazla bir aracın geçeceği kadar yol kalıyor. Bu sokak, cadde yetersizliğinden ve bölgede caddelerdeki yayalaştırma uygulamalarından dolayı sürücüler tarafından cadde gibi yoğun olarak kullanılıyor. Birbirine karşı yönlerden yoğun bir trafik olduğunda sadece bir aracın park etmesi yüzünden dakikalarca trafik kilitleniyor. Korna sesleri, bağrışmalar arasında kavgalar yaşanıyor” dedi.


Haber okunma sayısı: 141Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA