• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Komik ama dramatik

komik-ama-dramatik

Antalya’nın tramvayında çile bir türlü bitmiyor. Yaşananlar ise bazen güldürüyor bazen kızdırıyor
17 Ocak 2020 Cuma 23:02


 

Komik ama dramatik

 

Antalya’nın tramvayında çile bir türlü bitmiyor. Yaşananlar ise bazen güldürüyor bazen kızdırıyor 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Tramvayın çilesi

Antalya kent merkezinde Antray tramvay hattı neredeyse sürekli olarak kamu araçları ile özel araçların işgalinde. Ayrıca motosikletler ile ticari taksiler de yasak olmasına rağmen sürekli olarak tramvay hattını işgal ediyor. Bölgedeki ev ve iş yerleri; malzeme taşırken tramvay yolunu kullanmak zorunda kalıyor. Tramvay hattına bakan girişi olan otoparklarda; giriş ve çıkışlarda sorun yaşanıyor. Ancak bazen öyle olaylar yaşanıyor ki gülmemek elde değil.

 

Bildiğin komedi

13 Ocak 2020 günü, özel okul olarak çalıştırılacak bir iş yerine sandalye getiren nakliye aracı İsmetpaşa Caddesi üzerinde tramvay yoluna park etti. Fatih yönünden tramvay geldiği anda aracı çalıştırmak isteyen sürücü ve işçiler hüsrana uğradı. Akü sorunu nedeniyle hareket etmeyen aracı iterek, tramvayın karşı şeridine geçirdi. Ancak o anda da karşı şeritten Antalya Havalimanı istikametinden tramvay geldi. Bu kez de işçiler aracı eski yerine, Fatih yönünden tramvayın geldiği şeride doğru ittirdi.

 

Gel-gitlerle indirebildiler

Nakliye aracındaki sandalyeleri hızla indirmeye çalışan işçiler, her tramvay geldiğinde aracı şeritten şeride iterek gel-gitler yaptı. Bu işlem, sandalyeler indirilinceye değin sürdü. Sandalyeler bittiğinde ise kişiler aracı vurdurmak diye tabir edilen yöntemle ittirerek çalıştırmayı başardı. Bu tip görüntüler bölgede neredeyse olağan hale geldi. Tramvay güzergâhında hem güzergâha hem de kaldırımlara da çok sayıda motosiklet ve araç park ediyor. Vatmanlar bu konuda çok sıkıntı yaşıyor.

 

Taksiler ve kamu araçları işgal ediyor

Yayalar da tramvay güzergâhını dikkatli kullanmıyor. Sağına soluna bakmadan güzergâh üzerinde yürüyor. Yayalar tramvay hattında karşıdan karşıya geçerken sürekli kaza riskiyle karşı karşıya. Her an bir araç ya da tramvay çarpabilir. Yoğun trafiğe yakalanmak istemeyen, kestirme olduğu için tramvay güzergâhını kullanan araçlar ise halkın tepkisini çekiyor. Öte yandan kamu araçları arasında tramvay güzergâhını en çok polis araçları ve polis motosikletleri işgal ediyor. Tepe lambası yansın yanmasın emniyete ait polis araçları kestirme olduğu ve trafik olmadığı için tramvay hattını kullanıyor.


Haber okunma sayısı: 716Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA