• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Esnaf başkanını seçti

esnaf-baskanini-secti-

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bakanlığın kararıyla bugün (22 Haziran 2017 günü) ikinci kez olağanüstü seçimli genel kurula gitti ve başkanını seçti
22 Haziran 2017 Perşembe 18:44

 

Esnaf başkanını seçti


Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bakanlığın kararıyla bugün (22 Haziran 2017 günü) ikinci kez olağanüstü seçimli genel kurula gitti ve başkanını seçti


HABER: Şükrü AĞIRMAN

Ve seçim bittiAntalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bakanlığın kararıyla 15 Haziran 2017 günü olağanüstü seçimli genel kurula gitmişti. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için olağanüstü genel kurul bugün (22 Haziran günü) ikinci kez toplandı. Olağanüstü seçimin ikinci turu yine Antalya Akdeniz Sanayi Sitesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kentteki 450 adet AU plakalı özel halk otobüsünün işletmecileri olan 681 esnaf oy kullanacaktı. Seçimde 560 oy kullanıldı, 10 oy geçersiz sayıldı. Yasin Arslan 342, Salih Sarıgül 208 oy aldı. Yasin Arslan 6 aylığına odanın tekrar başkanlığa gelmiş oldu. Seçilen yönetim 6 ay görev yapacak. Ardından ise olağan genel kurul ve seçim yapılacak.


Vaatleri nelerdi?

Başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belediyeler ve kamu kurumlarıyla uyumlu bir çalışma sergileyen bir isim olarak ön plana çıkan Sarıgül seçilebilseydi; yeni ulaşım zammını korumak, otobüsçü-minibüsçü birleşmesindeki 25 bin liralık ödemelerin taksitlerinin süresini uzatmak, belediye meclisinden geçen yeni otobüs alımlarının iptal etmek, M plakalı araçları yapılacak çalışma ile cihaz (Antalyakart) takılmasını sağlayarak hizmete sokmak için çalışacaktı.


Ne olmuştu:

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’yi iddiaya göre alkollü bir şekilde tehdit eden, karakolluk ve adliyelik olan, hakkında suç duyurusu yapılan olaylı oda başkanı Ali Tüzün, başkanlık görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Tüzün döneminde değnekçi parası adı altında toplu ulaşım esnafından para alınması ve depolama alanlarındaki işletmelerden kira alınması başta olmak üzere bir çok iddia ayyuka çıkmıştı. Bu iddiaları inceleyen bakanlık müfettişlerinin raporu doğrultusunda oda yönetimine heyet atandı. Heyetin odayı olağanüstü seçime götürmesi istendi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere gelen yazı doğrultusunda 17 Mayıs 2017 akşamı Otobüsçüler Odası yönetimine; AESOB yöneticisi de olan 3 esnaf odası başkanını atadı. Bayram Dal yönetiminde Musa Kazım Buhurcu ile Ali Kardiyan’dan oluşan 3 isim heyet olarak yönetime el koydu. Heyet, Otobüsçüler Odasını 15 ve 22 Haziran’da olağanüstü genel kurula götürdü.


Yasin Arslan'ın mavi listesi şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu asil üyeler:
Nuh Sonyüksek, Celal Öznaz, Ali Mıh, Ümit Akman, Adem Uçar, İsmail Tuzcu.  
Yönetim Kurulu yedek üyeler:
Ali Tepe, İsmail Şahin, Ümit Kaya, Arif Bozan, Ömer Osman Demirkazan, Salih Uyar, Erdem İnce.
Denetim Kurulu asil üyeler:
İbrahim Duyan, Mustafa Başpınar Tuncay Kara.
Denetim Kurulu yedek üyeler:
Nurettin Tırak, Recep Kaçar, Salih Mahir Kaynak.


Salih Sarıgül'ün beyaz listesi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu asil üyeler:
Osman Gazi, Adem Can, Serdal Efe, Mustafa Karabulut, Osman Uç, Mehmet Alim Çalışır.
Yönetim Kurulu yedek üyeler:
Abdullah Karagöz, Ahmet Özkan, Bayram Demirkazan, Gülgün Gököz, Musa Okur, Mehmet Sevinç, Mustafa Altun.
Denetim Kurulu asil üyeler:
Hüseyin Ünsal, Hüseyin Kakız, Burhan Kaymaz.
Denetim Kurulu yedek üyeler:
Mithat Çetin, Veli Uğur, Tevfik Akgöl.

İŞTE YASİN ARSLAN ve EKİBİ:Haber okunma sayısı: 2555Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA