• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Erkeksen yazarsın!

erkeksen-yazarsin

Kooperatif başkanını tehditten yargılanıyordu. Sorulara öfke dolu küfürlü cevaplar verdi
08 Ekim 2021 Cuma 15:36

 Yine o başkan

Kooperatif başkanını tehditten yargılanıyordu. Sorulara öfke dolu küfürlü cevaplar verdi


Erkeksen yazarsın!


Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve başkan adayı Niyazi Özçelik; taksimetre ayar ücretine ilişkin iddiaların sorulması üzerine adeta çılgına dönerek "Erkeksen yazarsın bunları. Şoförler Odasıyla ilgili davayı yaz, erkeksen; bizim oda olarak taksimetre ücretlerinden kasamızda bir lira dahi girmedi bunu yaz. Erkeksen, delikanlıysan yaz!" dedi


HABER: Şükrü AĞIRMAN575 lira tahsil edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğünün sekreteryasını yürüttüğü Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu 1 Eylül günü toplandı. Taksicilerin zam talepleri karara bağlandı. Kentteki 6 bin kadar taksici, zammın ardından Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası yakınlarındaki kapalı pazar yerine giderek, taksimetrelerini yeni tarifeye göre ayarlattı. Zam sonrası her taksiciden taksimetre güncelleme ücreti olarak 575 lira tahsil edildi. Ancak esnaf arasında bu paranın sadece bir miktarının ayarlama işini yapan firmaya gittiği geri kalan paranın akıbetinin merak edildiği iddiası konuşulmaya başlandı. 


Fiyat 3 yılda 4 kat arttı

Eski oda başkanı, TŞOF Yönetim Kurulu Üyesi, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Kooperatifi Başkanı da olan ve şu an oda başkanlığına tekrar aday olan Mehmet Ali Alkan’ın başkanlığı dönemindeki Ekim 2018’de alınan zam sırasında T plakaya sahip taksiciler taksimetre ayarlama ücreti olarak 150 lira ödemişti. Bir yıl kadar sonrasında odaya başkan olan Niyazi  Özçelik; Şubat 2020’deki taksimetre zammında ise taksimetre ayarlama ücreti olarak taksicilerden bu kez 397 lira talep etmiş ve esnaf bu duruma isyan etmişti. Taksiciler, ayarlama işlemini sadece Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası yazısıyla yapabiliyor. 


Delikanlıysan yaz!

Başkan Özçelik, iddiaların sorulması, ayar ücretinin ne kadar olduğu ve hangi kurumlar tarafından teslim alındığının sorulması üzerine çılgına döndü. " 'Odayı zarara uğrattı, üyesinden para almadı' diye yaz, alnından öperim senin. (İddia sahiplerini kastederek) Ama o gö….enlerin dediği gibi yazma sakın... Gündem yapacağız diye uğraşmayın. Medeni olun biraz ya. Ya delikanlı olun birader ya. Mehmet Ali Alkan'ın yanında 5 tane daha yönetici, cezaevi için 11'e çıktı, erkeksen yazsana lan! Gazetecisin, yazsana, erkeksen yazsana bunu. Erkeksen, delikanlıysan yaz. Bırak bu işleri, işine bak ya. Yap hadi işini. Hadi yap! Delikanlıysan yaz diyorum sana. Yazsana bunları yazsana birader!.. biz sadece yazı yazıyoruz ayarlama işine İstanbul'dan bir firma yapıyor parayı biz almıyoruz. Ben Şoförler Odası olarak, esnafımdan bir lira dahi kazanmadan taksimetre ayarı yaptım. Bitti" dedi. Agresif tavırları, ani çıkışları, öfke dolu davranışları ile tanınan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve başkan adayı Niyazi Özçelik; oda başkan adaylarından da olan Aspendos Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif Afşin'e yönelik tehdit davasında da sanık olarak yer alıyor. Davanın duruşması, 19 Ekim günü yapılacak. 


Haber okunma sayısı: 62Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA