• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkan rakibini perdelemeye çalıştı!

baskan-rakibini-perdelemeye-calisti

Özçelik; rakibi Alkan'ın başkan olduğu kooperatifin binası, seçim ofisi ve dev reklam afişlerini kimse görmesin diye, binaların önüne kendi şirketinin logosunun yer aldığı midibüsler ve kamyonlar koydurdu
18 Kasım 2021 Perşembe 12:16

Başkan rakibini

perdelemeye çalıştı!


Antalya'da şoförlerin başkanı Özçelik; esnafa yemek verdi. Bu sırada oda binası karşısında yer alan rakibi Alkan'ın başkanı olduğu kooperatifin binası, seçim ofisi ve dev reklam afişlerini kimse görmesin diye, binaların önüne kendi şirketinin logosunun yer aldığı midibüsler ve kamyonlar koydurdu


Haber: Şükrü AĞIRMAN

Başkanlardan ilginç yöntemler2022 başından itibaren gerçekleştirilecek olan esnaf odası seçimlerinde ortam kızıştı. Adaylar, üyelerin dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenledikleri gibi rakip adayları ekarte etmek için ilginç yöntemlere başvuruyor, akla gelmedik yollar deniyor. 


3 aday var

Bu meslek odalarından en güçlüsü; yaklaşık 6 bin üyeye sahip Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası. Bu odada mevcut başkan Niyazi Özçelik, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve odanın eski başkanı Mehmet Ali Alkan ile Aspendos Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif Afşin aday olarak çıktı. 


İki aday karşı karşıya

Haliyle seçim yarışı kızıştı. 17 Kasım 2021 günü oda başkanı Niyazi Özçelik'in esnafa verdiği yemek öncesi yaşananlar ise herkesi şaşırttı. Antalya'da Niyazi Özçelik'in başkanı olduğu şoförlerin meslek odasının binası ile rakibi Mehmet Ali Alkan'ın başkanı olduğu esnafın kredi çektiği kooperatif binası; Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi Adnan Selekler Caddesi üzerinde tam karşı karşıya bulunuyor. 


Başkan böyle yaparsa

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik 17 Kasım günü öğlen odada esnafa yemek veriyordu. İddiaya göre yüzlerce esnaf davet edilmişti. Bu sırada esnaf odasının eski başkanı, seçimde Özçelik'in rakibi ve başkan adayı da olan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Alkan da kooperatif binasının bitişiğindeki kendisine ait seçim ofisinin dış cephesine reklam giydirme çalışması yaptırıyordu. 


Komedi filmi gibi

Bir anda Başkan Niyazi Özçelik'in firması olduğu öğrenilen Royal Vip Service firması tabelalı midibüsler ile bazı kamyonlar, kooperatif ve seçim ofisi binasının önündeki yola tek tek park etmeye başladı. Yemeğe gelen esnaf; arabalarla yapılan perdeleme nedeniyle, başkan adayı Mehmet Ali Alkan'ın dev reklam afişlerini, seçim ofisini ve kooperatif binasını göremedi. Oda başkanının şirketinin logosu yer alan midibüslerle ve kamyonlarla yapılan perdeleme ve engelleme girişimi ise herkesi güldürdü. 


Kamerayla izleniyor iddiası

Zira esnaf odasının bitişiğinde, otopark olarak kullanılan dev bir kapalı pazar yeri alıyor. Ayrıca kooperatif üyeleri; yolun karşısındaki esnaf odasının etrafında çeşitli güvenlik kameraları olmasına rağmen, odaya geçtiğimiz aylarda büyük ve uzun menzilli yeni bir güvenlik kamerasının takılarak kameranın görüş açısının sadece kooperatife çevrildiğini de öne sürdü. 


Haber okunma sayısı: 58Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA