• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Taşımacılar seçimini yaptı

-tasimacilar-secimini-yapti

Antalya’da otobüsçülerin efsane başkanlarından Muhammet Demirtop; halk otobüsçülerine ait petrol şirketi ile S.S. 21 No’lu Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığına yeniden seçildi
06 Nisan 2019 Cumartesi 15:24

 Taşımacılar seçimini yaptı

 

Antalya’da otobüsçülerin efsane başkanlarından Muhammet Demirtop; halk otobüsçülerine ait petrol şirketi ile S.S. 21 No’lu Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığına yeniden seçildi

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Taşımacılarda seçim bittiAntalya toplu ulaşımında hizmet veren otobüslerin çoğunun bağlı olduğu taşımacı esnafı kooperatifi ve şirketlerinde genel kurul gerçekleştirildi. Kurullarda yeni yönetimler belirlendi. Esnafın bağlı olduğu S.S. 21 No’lu Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile bir petrol istasyonunu işleten Halk Otobüsleri Taşımacılık Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2018 yılı olağan genel kurulları 2 Nisan 2019 günü sabahı gerçekleştirildi. AESOB’da yapılan her iki genel kurulda da başkanlığa Muhammet Demirtop, yönetim kurulu üyeliklerine Hüseyin Koç ve Rıza Maden seçildi. Bu üyeler her iki genel kurul sonucunda kooperatif ve şirkette 3’er yıllığına görev yapacak. Her iki genel kurulda da yönetim kurulları ve 2018 yılı faaliyetleri oy birliği ile ibra edildi.

 

Şirkette yönetim ibra edildi

140 ortaklı şirket genel kurulunda, toplantı başkanlığına Kamil Tırak seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demirtop şirket faaliyetleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. 2018 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu Demirtop tarafından okundu. Ardından 2018 yılı gelir ve bilanço tablosu Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç tarafından okundu. Raporlar görüşmeye açıldı. Yapılan oylama neticesinde 2018 yılı bilanço ve gelir tablosu oy birliği ile kabul edildi. Ardından yönetim kurulunun ibrasına geçildi. Yönetim kurulu, 2018 yılı faaliyetlerinden dolayı oy birliği ile ibra edildi. Yönetim kurulu üyeliklerine üçer yıllığına Muhammet Demirtop, Hüseyin Koç ve Rıza Maden oy birliği ile seçildi.

 

Kooperatif genel kurulu da tamam

154 ortaklı kooperatifin genel kurulu ise Bakanlık Temsilcileri İl Ticaret Müdürü Seval Dizerkonca ve Mustafa Şahin gözetiminde yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Demirtop tarafından divan başkanlığına Kamil Tırak, katipliğe Ömer Aydoğmuş, saymanlığa Osman Uç seçildi. 2018 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu ayrı ayrı oy birliği ile kabul edildi. Bilanço ve gelir tablosu okunduktan sonra ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Oy birliği ile ayrı ayrı onaylandı. Yönetim ve denetim kurulları da ayrı ayrı oy birliği ile ibra edildi. Yapılan seçim maddesinde yönetim kurulu üyeliklerine Muhammet Demirtop, Hüseyin Koç ve Rıza Maden üçer yılığına seçildi. Yedek üyeliklere Tuncay Kara, Ramazan Çakmak ve Hasan Coşan seçilirken denetim kurulu asil üyeliklerine Hüseyin Kaya ve Kamil Tırak, denetim kurulu yedek üyeliklerine ise Ömer Aydoğmuş ve Osman Uç üçer yıllığına oy birliği ile seçildi.


Haber okunma sayısı: 857Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ