• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kuryelerden mesaj var

-kuryelerden-mesaj-var

Antalya’da motosikletli kuryeler, pandemi döneminde artan paket servisler sonrası halktan bazı ricalarda ve isteklerde bulundu
09 Aralık 2020 Çarşamba 13:11

 Kuryelerden mesaj var

 

Antalya’da motosikletli kuryeler, pandemi döneminde artan paket servisler sonrası halktan bazı ricalarda ve isteklerde bulundu

 

HABER: Şükrü AĞIRMANRicada bulundu

Antalya Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Nihat Özdemir, dünyayı ve ülkemizi saran koronavirüs pandemisi (Covid-19) nedeniyle başlayan yasaklarla, çoğu işletmenin paket servise yöneldiğini hatırlattı. İşverenlerin kurye talebini karşılamakta ciddi anlamda zorlandığını anlatan Özdemir, yaşadıkları sorunları anlatarak halktan bazı ricalarda bulundu.

 

Kadın kuryeler

Özdemir “Kuryelerin göndermiş olduğumuz bölgelere gayet hakim olması gerekiyor ki yoğun giden paket servisine ayak uydurabilsinler. Bizler bunlarla uğraşırken kadın kurye arkadaşlardan büyük destek aldık. Kendileri trafik kurallarına uyarak gayet güzel işler yapıyorlar. Şu an Antalyamızda 30-35 civarı bayan kurye arkadaşımız var” dedi.

 

‘Vücudumuz kaportadır’

Antalya Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Nihat Özdemir “Büyük sıkıntı yaşadığımız bazı konular var. Bunlardan biri, her A2 sınıf ehliyeti olanın bu işe atılması. Biz bunları istemiyoruz. Bu işi profesyonel olarak, sürüş tekniklerini alan insanlar yapsın. İnsanlar hem işsizlik ödeneği alarak hem de sigortasız olarak bizim sektörde çalışıyorlar. Allah korusun; bir kaza anında bunun bedelini hem iş yeri hem de o işi yapan arkadaş nasıl ödeyecek. Motosiklet kullanırken vücudumuz kaportamızdır. Bu unutulmamalıdır” dedi.

 

Halktan istekleri var

“Bizler bu zorlu süreçte pandemi demiyoruz, yağmur demiyoruz her alanda hizmetimize devam ediyoruz. Bizim de halkımızdan isteklerimiz var. Bizim de ailemiz, çocuklarımız var. İşimizden geldiğimiz zaman evimize gelip çocuğumuza sarılmak istiyoruz. Şehrimizde artan vakalardan dolayı karantina altına alınmış ne binalarda ne de sitelerde hiç bir uyarı bulunmuyor. Bizler de bazen dikkatsizliğimizin kurbanı olabiliyoruz. Bu konuda gerekli uyarı bilgilerini, site veya bina giriş kapılarına asarlarsa o binalara gelen kurye arkadaşlarımız daha dikkatli olur” diyen Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Süreye takılmayın

“Ayrıca siparişlerini online ödeme yaparak verip not kısmına temassız teslimat yazarlarsa, bizler de siparişlerini zili çalıp, temas etmeden kapılarına asarak bırakıp dönersek, hem onların hem de kendi sağlığımızı koruyacağız. Yoğunluk yaşadığımız bu günlerde bir diğer ricamız ise müşterilerimizin süre sınırlamasına takılmamaları. Normal bir günde siparişe 1-2 paketle çıkarken şuan 4 -5 paketle çıkıyoruz. Bütün paketleri aynı süre içinde teslim etmemiz mümkün değildir. Bizler bu yoğunlukta, verilen sürede tüm paketleri teslim etmeye çalışırsak ya teslim edeceğiz ya da mezara gideceğiz. Halkımız süre sınırlamasına takıldığı sürece bizler sistem gereği istemeyerek de olsa kural hatası yapacağız.”


Haber okunma sayısı: 553Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA