• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Alkan’a tahliye çıkmadı Tahliye kararı yok, müdahillik talebi var

-alkana-tahliye-cikmadi--tahliye-karari-yok--mudahillik-talebi-var

Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, Hasan Uysal ve İsmail Demir'e ilk duruşmada tahliye kararı çıkmadı. Yeni oda yönetimi, davaya müdahillik talebinde bulunacak
26 Ekim 2019 Cumartesi 14:48

 Alkan’a tahliye çıkmadı

Tahliye kararı yok,

müdahillik talebi var


Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, Hasan Uysal ve İsmail Demir'e ilk duruşmada tahliye kararı çıkmadı. Yeni oda yönetimi, davaya müdahillik talebinde bulunacak


Haber: Şükrü AĞIRMANBazı sanıklar duruşmaya katılmadı

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası eski başkanı Mehmet Ali Alkan, Yenigün Taksi Durak Başkanı Hasan Uysal ve oda eski başkan yardımcısı İsmail Demir’in tutuklu olduğu toplam 19 sanıklı davanın ilk duruşması bugün (25 Ekim 2019) yapıldı. Bazı tutuksuz sanıklar davaya katılmadı. İlk duruşmada, beklenilen tahliye kararı çıkmadı. Sanıklar 2019 Temmuz ayının ilk günlerinden bu yana tutuklu bulunuyor. Davanın ikinci duruşması, Çalışan Gazeteciler Günü'nün yıldönümü de olan 10 Ocak 2020 günü saat 10'da görülecek. 


Müdahillik talebi

Rüşvet almak-vermek suçlamasıyla açılan davanın sanıklarından edinilen bilgiye göre; duruşma savcısı, delillerin henüz toplanmadığını gerekçe göstererek tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti, mahkeme de bu yönde karar verdi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde olağanüstü genel kurulda yapılan seçim sonucunda Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı seçilen Niyazi Özçelik de davada odanın isminin geçtiğini, odanın maddi ve manevi zarara uğradığını gerekçe göstererek davaya müdahillik talebinde bulunacaklarını açıkladı. 


25 tanık dinlendi

Antalya’da rüşvet almak ve vermek suçundan bugün ilk kez hakim karşısına çıkan Şoförler ve Otomobilciler Odası eski başkanı Mehmet Ali Alkan, Hasan Uysal ile İsmail Demir’in tutukluluklarının devamına karar verilmesi kararı sonrası; edinilen bilgiye göre duruşma salonunda ve adliye önünde hüzün yaşandı. Sabah saatlerinde başlayan duruşma saat 19'a kadar devam etti. 25 tanık dinlendikten sonra davanın 10 Ocak 2020 yılına ertelenmesine karar verildi. Davayı çok sayıda sanık yakını izledi.


Ne olmuştu:

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü sabah erken saatlerde ‘rüşvet’ ve ‘yolsuzluk’ iddiasıyla Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda bazı bilgisayarlara, mali kayıtlara ve oda defterlerine el konuldu. Aralarında dönemin oda başkanı Mehmet Ali Alkan ile oda çalışanları, taksi durak başkanlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.  20 şüpheliden 12’si, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Mehmet Ali Alkan, Hasan Uysal ve İsmail Demir ‘rüşvet almak ve vermek’ suçundan tutuklanırken, diğer 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 20 isimden şu an hâlen 3'ü tutuklu olan toplam19 isim hakkında sanık olarak iddianame düzenlendi.


Haber okunma sayısı: 641Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA